POCOAkıllı Telefonlar

100 Dolarlık POCO C3 6 Ayda Satış Rekorları Kırdı! Stoklar Tükendi…

Yaklaşık 6 ay önce bütçe dostu fiyatı ile pazara gelen POCO C3, satışa çıkarıldığı günden bu yana tüm stokları bitirmeyi başardı.

Akıllı telefon pazarında büyük bir paya sahip olan Çinli üreticiler, satışlar konusunda çok tatmin edici sayılara ulaşıyorlar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda sadece Çin’de satılan Xiaomi Mi 11’in, 1 milyon satış yaptığı haberlerini almıştık. Şimdi ise şirketin Hindistan’da piyasaya sürdüğü bütçe dostu POCO C3 modeli de, yeni bir rekora imza atmayı başardı.

POCO C3 satış rekoru kırdı

Wantai adlı bir şirketten gelen raporlara göre POCO C3, stokların %100’ünü bitirdi ve yeni bir satış rekorunu kırmayı da başardı. Geçtiğimiz Ekim ayında Hindistan’da piyasaya sürülen C3, tanıtımından bu yana tam 6 ay içinde 1 milyonluk satış rakamına ulaşmayı başardı.

POCO C3

POCO serisindeki en ucuz telefon

102 Dolarlık inanılmaz ucuz fiyatıyla satışa çıkarılan bu telefon, bugüne kadar POCO serisindeki en ucuz telefon olarak biliniyor. Zira 102 dolara sahip akıllı telefon, piyasada hiç bulunmayacak kadar az sayıda mevcut.

Teknik özellikleri hatırlayacak olursak bu cihaz; 720 x 1600 piksel çözünürlüğüne sahip 6.53 inç LCD ekran ile donatılıyordu. Su damlası bir çentik tasarımı ile gelen bu cihaz, selfie kamerasını da bahsettiğimiz deliğin içerisinde barındırıyor.

POCO C3

İşlemci olarak gücünü MediaTek’in Dimensity Helio G35 yongasından alan C3, ek olarak 4GB RAM ve 64GB depolama seçenekleri ile destekleniyor. Optikler açısından da gündelik ihtiyaçlarınızı sağlayabilecek lenslere yer veriliyor. POCO C3’de; 13 megapiksel ana, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapilselde makro sensör bulunuyor. Ancak bu kameralar fiyatına göre çok iyi performans ortaya koyuyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu