Akıllı TelefonlarLenovo

130Watt’lık Lenovo Legion 2 Ortalığın Tozunu Almaya Geliyor

Oyuncuların yeni gözdesi olacak Lenovo Legion 2, 130W hızlı şarjı ve güçlü yongasıyla rekabette adını altın harflerle yazdıracak.

Amiral gemisi telefonların yanı sıra, oyuncu telefonları içinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Rog Phone 5 ve Red Magic 6 gibi çok güçlü özelliklere sahip modellerle tanışma fırsatı bulmuştuk. Şimdi ise yine bu kategoride yer alacak ve harika özelliklere sahip olacak Lenovo Legion 2 hakkında bazı haberler var.

Lenovo Legion 2 Hızlı Şarjıyla Sertifikalandı

Geçtiğimiz haftalarda bir dizi açıklamalar yapan Lenovo mobil genel müdürü Chen Jing, yeni Legion oyuncu telefonunun; dünyanın en güçlü, yenilikçi ve en havalı telefon olacağına iddia etmişti. Zira bu kategoride yer alan pek çok telefonun, tasarım olarak harika ötesi geldiğini bilmeyen yoktur. Örneğin son olarak tanıtılan Red Magic 6 kuşkusuz harika bir yapıya ve görünüme sahip.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi oyuncu telefonları şu günlerde artık karşımıza sıkça çıkmaya başladılar. İşte yine sızıntılarını da paylaştığımız Lenovo Legion 2‘de, bugün Çin’in 3C sertifika sitesinde hızlı şarjı ile resmi olarak onaylandı. Bu bağlamda yeni Legion 2; 45 ve 65 watt’lık çift şarj girişi ile desteklenecek. Hatırlarsınız geçtiğimiz yılda buna benzer bir duruma daha şahit olmuştuk. Önceki nesil Lenovo Legion, iki pili aynı anda şarj etmek için çift hücreli USB-C çözümü kullanmıştı. 45+45W hızlı şarj ile gelen bu telefon, toplamda 90Watt’lık bir performans ortaya koyuyordu.

Lenovo Legion 2

Lenovo Legion 2 ise, yine geçtiğimiz yıl ki gibi çift şarj girişi ile gelecek ve 90W’lık rekoru 130Watt’a (2 x 65 W) çıkaracak. Böylece mobil sektörde de bir ilke imza atacak.

Sızdırılan Özellikler

Lenovo’nun yeni performans canavarı Legion 2, gücünü Snapdragon 888 yonga setinden alacak ve 16GB RAM’le de desteklenecek. Daha önce bu bilgiye, Geekbench sayesinde ulaşma fırsatı bulmuştuk. Yani bu konuda hepimiz hemfikiriz.

Yine Geekbench listesinde, Legion 2’nin Android 11 ile kutudan çıkacağı ve tekli/çoklu çekirdek testleri yer alıyor. Üstün özellikleriyle piyasaya damga vurması beklenen bu telefon; tekli çekirdek testinde 1.130 puan alırken, çoklu çekirdek testinde ise 3.779 puan alıyor.

Lenovo Legion 2

Son olarak önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen Legion 2, ısıtmayı gerçek zamanlı olarak izleyen ve soğutma sistemini de buna göre uyarlayan 14 sıcaklık sensörü ile donatılıyor. Bu da, cihazın en yoğun kullanımda ve oyunlarda bile aşırı ısınmalara maruz kalmayacağını ortaya koyuyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu