realmeAkıllı Telefonlar

160Hz’lik realme GT 5G Yeni Posteriyle Sergilendi! Sanırsın Uzay Mekiği

Uzun süredir sızıntılarıyla gündemde dolaşan realme GT 5G, şirket tarafından tasarımını gösteren posterler ile paylaşıldı.

2021 yılı adeta amiral gemilerinin savaştığı bir yıl olacak. Snapdragon 888 yonga setleriyle performanslarını ortaya koyan telefonlar, aynı keza şık tasarımları ve üstün donanımlarıyla da kullanıcının kafasını karıştıracak. Bunların arasından piyasaya damga vuracak bir başka model ise, etkileyici tasarıma sahip realme GT 5G olacak. Hiç şüphesiz bu telefon, her açıdan tüm ihtişamını konuşturacak ve rakiplerine de göz dağı verecek.

realme GT 5G’nin Resmi Posteri Ortaya Çıktı

realme Başkan yardımcısı Xu Qi, bugün weibo hesabından realme GT 5G modelinin yeni bir posterini paylaştı. Daha öncekilere göre daha farklı olan bu poster, cihazın tasarımını da en iyi şekilde gözler önüne seriyor.

realme GT 5G Sızdırılan Özellikler

Geçtiğimiz haftalarda TENNA ve 3C sertifika sitelerini ziyaret eden realme GT, burada delikli ekranı ve diktörtgen şeklindeki kamera modülü ile ortaya çıkmıştı. Şimdi ise şirket, resmi olarak paylaştığı posterler ile tüm sızdırılan bilgileri resmi olarak doğrulamış oldu.

realme GT

realme Başkan yardımcısı Xu Qi, yukarıda görmüş olduğunuz realme GT 5G’yi ”Galaxy Savaş Gemisi” olarak adlandıracaklarını söyledi. Cihazın tasarımının özü, mecha kanatları gibi her taraftaki mavi dokusunda yatıyor.

Diğer yandan yeni realme GT 5G, önceki neslin tasarımını da korumaya devam ediyor. Arka tarafta 64+13+13 megapiksellik lensler ile gelen bu telefon, tıpkı bir önceki modeller gibi sola hizalanmış matris kamera modülünü kullanacak.

Öte yandan realme GT, şık tasarımına ek olarak güçlü donanımıyla da gücünü gösterecek. Snapdragon 888 yonga seti ile kalbi atan bu telefon, LPDDR5’i destekli 12GB RAM ile desteklenecek. Aynı zamanda 65Wat hızlı şarjlı 5.000 mAh’lik de devasa bir pili içerisinde barındıracak.

6.8 inçlik boyuta sahip olacak realme GT; 3200 x 1400 piksel çözünürlüğünde ve 160Hz ultra yüksek yenilemeyi destekleyen bir ekran ile donatılacak. Bu, dünyanın 160Hz yenileme hızını da destekleyen ilk amiral gemisi model olacak.

Son olarak realme GT, deri ve cam olmak üzere iki versiyonuyla karşımıza çıkacak. Deri versiyonun adı da ”Bumblebee” olarak adlandırılacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu