AppleDonanım

2021 MacBook Pro Sızdırıldı! İşte Beklenen Özellikler

Birkaç ay sonra tanıtılması beklenen yeni MacBook Pro bilgisayarlar hakkında önemli bilgiler geldi. Apple bu bilgisayarında görünümü geliştirecek.

Apple geçtiğimiz haftalarda bahar etkinliğini düzenleyerek yeni ürünlerini tanıttı. İlk olarak AirTag ürününü piyasaya süren şirket, ardından Mini LED ekranlı iPad Pro ve yeni iMac bilgisayarlarını tanıttı. Şimdi ise Apple’ın en önemli ürünlerinden MacBook Pro modeli hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı.

Daha önce Mini LED ekranlı iPad Pro’yu piyasaya süren Apple, yüksek kalitedeki bu ekranı şimdi de MacBook Pro modellerine getirecek.

MacBook Pro özellikleri belli oldu

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen yeni MacBook hakkında haberler gelmeye devam ediyor. Daha önce iPad Pro’ya Mini LED ekran tedarik eden TSMD şirketi, Apple’ın yaklaşmakta olan MacBook Pro modellerine Mini LED ekran geliştirmeye başladıklarını açıkladı. TSMD’nin açıklamalarına göre Apple; 14 ve 16 inçlik Mini LED ekranla donatılan yeni MacBook’larını piyasaya sürecek.

Apple’ın yeni MacBook bilgisayarı her konuda beklemeye değer özellikte gelecek. Zira şirket hem ekran tarafında, hem tasarım, hem de işlemci tarafında bu bilgisayarlarında önemli geliştirmelere yer verecek.

MacBook Pro
Yeni MacBook Pro 14/16 inçlik ekranlarla gelecek

Örneğin işlemci olarak yeni MacBook’ta TSMC’nin 5 nm’lik işlem sürecine dayanan M2 yonga setine yer verilecek. Kendi geliştirdiği M1 işlemciyle ivme yakalayan Apple, M2’de daha büyük iyileştirmeler yapacak ve performans ile güç tarafında ürünlerini ileri bir seviyeye taşıyacak.

Tasarım olarak ise şirket yeni bilgisayarında kavisli tasarımı terk edecek. Bunun yerine iPhone 12’nin tasarımını benimseyecek ve daha düz bir kasayı entegre edecek.

Çıkış tarihine gelecek olursak 2021 model MacBook, en az üçüncü çeyrekte piyasaya sürülecek. Ancak özelliklerini göz önünde bulundurduğumuzda beklemeye değer potansiyelde olacak.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu