Akıllı TelefonlarXiaomi

2021 Model Xiaomi Mi 10 Performans Testlerinde

Son birkaç aydır hazırlığı yapılan yeni Xiaomi Mi 10 , temel özelliklerle Geekbench testlerinde görüldü.

Geçtiğimiz aydan beri varlığından söz edilen Xiaomi Mi 10, nihayet daha somut örneklerle karşımıza çıkmaya başladı. Çinli firmanın Mi 11’den sonra devam ettirme kararı aldığı eski amiral gemisi, önceki nesle nazaran daha gelişmiş özellikler ile gelecek. Şimdi bu cihaz, belki de lansmana kısa bir süre kala Geekbench performans testlerini ziyaret ediyor.

Xiaomi Mi 10 Geekbench Testlerinde

Xiaomi’nin eski amiral gemisi hakkında sızıntı bombardımanı bir süredir devam ediyordu. Hatırlayacaksınız cihaz geçtiğimiz ay, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının sitesinde de görülmüştü. Şimdi ise orada M2102J2SC model numarasıyla görünen Mi 10, aynı model numarası ile Geeknech’i ziyaret ediyor.

Xiaomi Mi 10

Yukarıda da gördüğünüz gibi Geekbench’de listelenen bu telefon, Snapdragon 870’in kod adıyla birlikte görünüyor ve bu işlemciyle geleceğini de bir kez daha doğruluyor. Öte yandan tekli ve çoklu test sonuçları da yine burada listeleniyor. Bu bağlamda Xiaomi’nin 2021 model Mi 10’u; tekli çekirdek testinde 1.021, çoklu çekirdek testinde ise 3.443 puan elde ediyor. Skorlar genel olarak piyasada bulunan Snapdrgon 870’li diğer modellerden farksız. Bu yüzden Redmi K40 ya da Motorola Edge S gibi telefonlarla karşılaştırılabilir.

Tabii Geekbench listesi yalnızca yonga seti ve genel performans sonuçlarını ortaya koymuyor. Aynı zamanda bizlere cihazın hangi yazılıma sahip olduğunu ve kaç GB RAM ile destekleneceğini de gösteriyor. Buna göre Xiaomi’nin yenilenmiş Mi 10’u, 8GB RAM ile desteklenecek ve kutudan da Android 11 işletim sistemi ile çıkacak. Ancak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülen Android 12’yi de hiç şüphe yok ki alacaktır.

Diğer Özellikler

Temel özelliklere ek olarak Xiaomi Mi 10, önceki nesle göre daha gelişmiş olacak. Örneğin Çinli firma Mi 11’deki Harman Kardon ses teknolojisini Mi 10’a da getirecek. Zira en önemli değişikliklerden biri de bu noktada olacak. Diğer yandan çevre koruma konsepti bu telefonu da vuracak. Tıpkı Mi 11’deki gibi Xiaomi, Mi 10’da da şarj cihazını kutudan çıkarmayacak.

Son  olarak Xiaomi Mi 10’un yenilenmiş versiyonu, 6.67 inç boyuta sahip 90Hz kavisli ekran ile gelecek. Arka tarafta ise dörtlü kamera yapılandırması olacak ve ana lensin çözünürlüğe de 108 megapiksel ile desteklenecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu