Android TabletLenovo

3. Nesil Lenovo TAB M8 İki Farklı Listede Yer Aldı

Tablet pazarında geniş kitlelere hitap eden Lenovo giriş segmente bir model daha kazandırıyor. 3. Nesil Lenovo Tab M8 geliyor!


Çinli üreticilerden birisi olarak faaliyet gösteren ve yaklaşık 1.5 yıl önce 2. nesil Tab M8 modelini tanıtan Lenovo, geçtiğimiz günlerde TB-7306F model numaralı bir tableti Geekbench testinde karşımıza çıkarmıştı. Tab M7‘nin 2021 versiyonu olduğu söylenen bu modelin ardından şimdi de TB-8506F model numaralı bir tablet Google Play Console‘da yer aldı. Hemen arkasından yine aynı model numaralı bir cihaz Geekbench testinde boy gösterdi. Lenovo Tab M8 olduğu düşünülen tablet şayet tanıtılırsa pazardaki 3. Tab M8 olacak.

Daha önceki Lenovo Tab M8‘ler gibi bütçe dostu olması beklenen 3. nesil, tahmin edebileceğiniz gibi MediaTek imzalı bir yongayla gelecek. Bu bilgi gerek Geekbench cephesinde, gerekse Google Play Console cephesinde doğrulanırken yonga modeli hala tartışma konusu.

ezgif.com gif maker 9 1

Lenovo Tab M8’in Yongası Belli Değil

Öyle ki Google Play Console tablette MediaTek MT8768A işlemcisinin bulunacağını söylerken, Geekbench MT8768WT‘yi karşımıza çıkarmakta.

Bunun dışında üçüncü kaynaklar 3. nesil Lenovo Tab M8’de Helio P22T‘nin yer alabileceğini söylüyor. 800×1280 piksel çözünürlükte bir ekran yine Google Play Console’da yer alırken isimden de anlaşılabildiği gibi ekran boyutu 8 inç.

ezgif.com gif maker 10

3GB RAM ve Android 11 ile kutudan çıkması beklenen tabletin Geekbench’de 4GB RAM ile boy gösterdiği de dikkatlerden kaçmamalı. Bunların dışında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Bu arada merak edenler için Lenovo 2020 yılının son çeyreğinde 5.6 milyon tablet sattı. Yani tablet sektöründe gayet başarılılar. Özellikle de Hindistan’da…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu