Güncel HaberlerSosyal Medya

Hindistan’da Ağacın Altında Duran 4 Kişiye Yıldırım Çarptı (Video)

Yağmurlu bir havada ağacın altında durmanın ne kadar zararlı olduğunu hiç düşündünüz mü? Bu haberimize bir göz atın deriz...

Doğa olayları bazen kötü sonuçlarla bitebiliyor. Örneğin sel ya da deprem gibi afetlerde ölüm ile baş başa kalmak ne yazık ki mümkün. Ancak yağmurlu havalarda da bazı risklerin olduğunu sizlere tekrardan hatırlatmak isteriz. Zira bugün Hindistan’da gerçekleşen bir olay, yağmurlu bir havada ağacın altına saklanmanın ne kadar mantıksız olduğunu gösteriyor.

Yağmurlu Havada Ağacın Altına Giren 4 Kişiyi Yıldırım Çarptı

Gök gürültülü yağmurların olduğu günlerde, ağaç altlarına girmemeniz konusunda mutlaka uyarılar duymuşsunuzdur. Ancak Hindistan’da yaşayan bazı vatandaşlar durumun ciddiyetini anlamamışlar gibi duruyor. İşte yağmurlu havada ağaç altına giren kişilere düşen yıldırımın videosu;

Hindistan’ın Başkentinde yaşanan bu olayda dört kişiyi yıldırım çarptı. Yağmurdan korunmak için ağacın altına giren bu kişiler, bir anda çakan şimşeğin ardından yıldırıma maruz kaldılar ve kendilerini yerde buldular. Sadece iki saniye süren bu yıldırım düşmesinde ölen olmadı. Ancak çeşitli yanıklardan dolayı bahsi geçen bu vatandaşlar, acil olarak hastaneye götürüldüler.

Bu haberi yazmamızdaki temel sebep, vatandaşlarımızın yağmurlu günlerde dikkat etmesi gereken en önemli unsurları göstermektedir. Malum kış ayındayız ve bazı bölgelerimizde de sürekli olarak yağmur yağıyor. İşte bu tip yıldırım düşmesi gibi tehlikelerden korunmak için, yağmurlu ve gök gürültülü havalarda kesinlikle ağaç altına saklanmayınız. Aksi taktirde canınızdan olabilir ya da geri dönüşü olmayan hasarlar alabilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu