Teknoloji HaberleriApple

AirPods 3 Kanlı Canlı Sızdırıldı! Çok Önemli Bir Özellikle Gelecek

Apple'ın geliştirmekte olduğu AirPods 3 kablosuz kulaklık, sürpriz bir şekilde canlı fotoğraflarıyla sızdırıldı.

Apple, iddialara göre 23 Mart tarihinde yeni bir ürün tanıtım etkinliği gerçekleştirecek. Güvenilir kişiler ve pek çok daha kaynak, dev üreticinin bu etkinlikte birden fazla ürün tanıtacağına değiniyor. Şimdi bu konferansın en çok konuşulanlarından olması beklenen AirPods 3, canlı görselleriyle gün yüzüne çıkıyor.

AirPods 3 Canlı Görüntüleriyle Karşımızda

Yeni nesil iPad serisi ve AirTag’lere ek olarak Apple, düzenleyeceği bu etkinlik ile AirPods 3 kulaklığını da duyuracak. Dilerseniz gelin, kaynaklar tarafından ortaya çıkarılan canlı görsele bir göz atalım;

AirPods 3

Giyilebilir teknoloji ve kablosuz kulaklık konusunda başarılı olan Apple, bir sonraki ürünüyle de yine ihtişamını konuşturacak. Tabii tasarım olarak fark yaratan bir yenilik göremesek de, en azından iç yapısında bir takım gelişmelere yer verilecektir.

Öncelikle yukarıdaki resme göre bir analiz yapalım. Yeni AirPods 3’ün tasarımına baktığımızda, AirPods Pro’ya benzer bir görünümün olduğunu belirtmeden geçmeyeceğiz. Lakin kulaklıkların boyutunun biraz kısaldığını da söyleyebiliriz. Örneğin AirPods 2 ile kıyasladığımızda yeni nesil kablosuz kulaklık, daha kısa ve yarı kulak içi tasarıma sahip olacak. Peki iç yapıda bizi ne gibi değişiklikler bekliyor?

Aktif Gürültü Engelleme

Apple’ın bir sonraki kulaklığı hiç şüphesiz çok iyi yeteneklere sahip olacaktır. Ancak bunların arasında yer alacak en önemli özellik ise ANC’dir. Zira aktif gürültü engelleme işlevi olarak adlandırılan bu özellik, çevredeki sesleri engelleyerek en iyi deneyimi sunmayı vaat ediyor. Hatta bir iddiaya göre 3. nesil Airpods’un gürültü engelleme özelliği, Pro modelden bile çok daha iyi olacak.

Tüm bunlara ek olarak yarı kulak içi tasarımlı AirPods 3, basınç sorunun da büyük ölçüde önleyecek. Aynı zamanda Apple, bu kulaklığına bir de uzamsal ses işlevi ekleyecek. Söylentilere göre bu işlev, kullanıcının kafa hareketlerine göre konumu değiştirip, daha gerçekçi bir ses deneyimi sunacak.

Fiyata gelecek olursak Apple’ın yeni AirPods kulaklığı, uzmanlara göre 1500 ve 2000 TL arası bir fiyat etiketine sahip olacak. Tabii vergileri de eklersek eğer sıradan bir telefon fiyatına kadar denk gelecektir diye düşünüyoruz.

Peki sizler yeni AirPods hakkında ne düşünüyorsunuz? Onca para vermeye değer mi? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu