Android GüncellemeYazılım

Android 12 Çok Seveceğiniz Bir Özelliği Getirecek

Akıllı telefonlarımızda son zamanların trendi olan karanlık mod, Google’ın Android 10 güncellemesi ile birlikte gelen en hoş özelliklerden biri oldu. Şirket bu modla birlikte, hem göz yorgunluğunu azalttı, hem de cihazlarımıza daha havalı bir görünüm kattı. Şimdi ise Google’ın bir sonraki güncellemesi olan Android 12’de, tema özelleştirmek çok daha yetenekli hale gelecek.

Android 12 telefonlarınızı renklendirecek

Google’ın bir sonraki büyük güncellemesi olan Android 12, desteklenen uygulamaları renklendirebilen çok daha derin bir tema özelleştirmesi ile gelecek. Yabancı kaynaktan gelen bilgilere göre bu güncelleme ile; ana renk ve vurgu rengi seçmenize olanak tanıyan bir yerel tema sistemi getirilecek. Şirketin geliştirmiş olduğu bu tema sistemi, hızlı ayarlar ve bildirim panelinin arkasına kadar seçilen renge uyarlanabilir olacak.

Android 12

Tüm bunlara ek olarak Android 12 ile birlikte, sistem renklerini masaüstündeki yüklü duvar kağıdına göre de ayarlayabileceksiniz. Ayrıca duvar kağıdını değiştiniz zaman, otomatik olarak sistemin rengi de değiştirilebilecek.

Şu anda bu sürümün test aşamasında olduğunu belirtelim. Yani Google, muhteşem özelleştirme sağlayan bu yeniliği son beta sürümüne kadar bile kullanıcılara sunabilir. Tabii bunu zamanla daha iyi anlayacağız.

Öte yandan Android 12’nin yeni bir ”çift tıklama” özelliğini getireceği ile ilgili haberlerde var. Bu özellik, daha önce Google Pixel modellerinde gördüğümüz arka kapağa çift tıklama işlevini kullanıcılara tekrardan getirecek. Böylece Google asistan vb. gibi araçlara da, kısa yoldan çift tıklama ile erişebileceksiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu