AndroidYazılım

Android 12 Developer Preview 1.1 Yayınlandı

Geçtiğimiz ay ilk sürümü yayınlanan Android 12 Developer Preview, yeni bir düzeltme eki aldı. Android 12 Developer Preview 1.1 yayınlandı!

Şubat ayının son döneminde yayınlanan ilk Android Developer Preview, yani Türkçesi ile Android Geliştirici Ön İzlemesi bugün yeni bir sürümle güne başladı. Doğal olarak sayısız hata ve aksaklığı beraberinde getiren bu ön izlemeler, temel olarak yıl sonuna kadar nasıl bir Android görebileceğimiz hakkında bizleri fikir sahibi yapıyor. Aynı zamanda geliştiriciler, yeni sürümdeki eksikleri fark edip kararlı sürümü hazırlıyor. Peki Android 12 Developer Preview 1.1 neler sunuyor?

İsminden de anlaşılabildiği gibi büyük yenilikleri beraberinde getirmeyen Android 12 Developer Preview 1.1, ilk sürümdeki hataların giderilmesi hususunda birtakım “fix” içeriyor. Yayınlanan ilk sürümde uygulama çökmeleri, kamera hataları ve hatta yüz tanıma ve parmak izi kilidinin “yol geçen hanı” olması gibi birçok hata barındırıyordu. Bu sürümde kimi zaman başka kişilerin yüzü ile kilit açılabiliyor, cihaz uyku modundayken parmak izi sensörü yanıt vermiyordu.

Aynı zamanda Wi-Fi ve Mobil Veri tarafında da sıkıntılı olan Developer Preview 1 ne kadar rahata erdirildi bilinmez; ancak yeni Android 12 Developer Preview‘in yalnızca 5MB büyüklüğünde olduğunu ve ilk sürümdeki gibi alttaki cihazları kapsadığını belirtelim…

Early Android 12 Mockup Featured

Android 12 Developer Preview 1.1 Alan Cihazlar

  • Google Pixel 3
  • Google Pixel 3XL
  • Google Pixel 3a ve 3a XL
  • Google Pixel 4
  • Google Pixel 4XL
  • Google Pixel 4a ve 4a 5G
  • Google Pixel 5

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu