Android

Android 12 Duvar Kağıdı Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Google’ın yeni işletim sistemi Android 12’nin hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. İddialara göre bu yeni sürüm, yakın zamanda beta olarak kullanıcılara sunulmaya başlayacak. Son günlerde birkaç ekran görüntüsü ile sızıntılarına denk geldiğimiz Android 12, şimdi de stok duvar kağıdı ile sızdırıldı. Geliştiriciler tarafından keşfedilen bu duvar kağıdını, cihazlarınıza indirip uygulamanız mümkün.

Android 12 duvar kağıdı çıktı

Google’ın yeni işletim sistemi, ilk olarak Pixel akıllı telefonlarda test edilecek. Yani diğer markaların modellerine bu güncellemenin ulaşması biraz zaman alacak. Ancak tüm telefonların Android 12’den yararlanabileceği çok güzel bir şey var. O da oldukça kaliteli görünen duvar kağıdı.

Android 12Android 12 (1)

Rus web sitesinin ortaya çıkardığı bu duvar kağıdı, birkaç farklı boyut ile geliyor. Bu boyutlar sayesinde her akıllı telefon ya da tabletle uyum sağlaması daha mümkün . Hatta bilgisayarlarda bile Android’in yeni duvar kağıdını rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Resme baktığımızda yine sade ve hoş tasarıma sahip bir duvar kağıdı bizi karşılıyor. Anlaşılan o ki geleneği sürdüren şirket, minimalist tasarımları bu sürümde de devam ettirecek.

Fakat şu anda görmüş olduğunuz duvar kağıdını, resmi sürümde görememe  gibi bir durumda söz konusu. Zira yayınlanan bu duvar kağıdı, Android 12’nin ”Geliştirici Önizleme” sürümü olduğu için, kararlı sürümde daha farklı bir görüntüye denk gelebiliriz.

İşte hem karanlık, hem de gündüz modunu destekleyen bu duvar kağıdını, aşağıdaki linkte tıklayarak tüm cihazlarınıza indirebilirsiniz.

İşte İndirme Linki: Bağlantı

Beta sürümünü alacak ilk cihazlar

Güvenilir kaynaklar tarafından sızdırılan bir listeye göre, aşağıdaki cihazlar Android 12 beta sürümünün ilk alıcısı olacak.

  • Google Pixel 5/4a/4a 5G
  • Google Pixel 4/4XL
  • Google Pixel 3/3XL,3A/3A 5G, 4a/4a 5G, Pixel 5
  • Google Pixel 3/3XL, 3A/A5G

Pek olası olmasa da, ilk Android 12 geliştirici sürümünü desteklemesi beklenen üçüncü taraf modellerde şöyle olacak:

 • Nokia 5.4
 • Moto Edge, Edge Plus
 • Samsung Galaxy S21 5G
 • Realme 8, X9
 • Xiaomi Mi 11, POCO F2
 • OnePlus 9, OnePlus 9 Pro

Google’ın yeni işletim sistemi Android 12, işlevsellik ve deneyim konusunda birçok değişikliğe uğrayacak. Bildirim paneli daha materyal bir tasarıma geçiş yaparken, simgelerin boyutları da biraz büyültülecek. Öte yandan karanlık mod da sistem daha  uyumlu hale getirilecek. Aynı zamanda uygulamanın rengine göre ayarlanabilen temaları da göreceğiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu