Akıllı Telefonlar

Android 12’den Yeni Resimler Geldi! Materyal Tasarım İle Çok Daha Hoş

Google'ın şu anda beta olarak test ettiği Android 12'den yeni görseller geldi. İşte uygulamaların yeni tasarımları;

Teknoloji devi Google, her yıl düzenli olarak duyurduğu Android işletim sistemini yakında yeni sürümü ile güncelleyecek. Şu anda bir sonraki Android 12 sürümü için çalışan şirket, beta grubundaki kullanıcılara bu sürümü deneyimlemeleri için fırsat veriyor. Kullanıcılar ise burada keşfettikleri yeni özellikleri, forum sayfalarında paylaşarak diğer kişilere de gelecekteki sürümün nasıl olacağını gösteriyorlar.

İşte yine beta kullanıcılarından bazı kişiler, Android 12’nin getireceği yeniliklerden birkaçını ekran resmi alarak paylaştılar. Bu ekran resimlerinde ise Google’ın, yeni tasarımı Material Next’i benimsediğini de bir kez daha görmüş olduk. Şimdi gelin, Material Next tasarıma geçen Google uygulamalarına bir göz atalım;

Android 12 Yeni Uygulama Tasarımları

Gmail

Google’ın popüler posta uygulaması Gmail, aşağıda da gördüğünüz gibi yeni bir tasarıma geçiyor. Uygulama; Android 12 ile birlikte hap şeklinde arama çubuğuna ve dairesel bir Google hesap avatarına kavuşuyor.

Android 12

Play Store

Yeni tasarıma kavuşan bir diğer uygulama ise Google Play Store. Aşağıda da göreceğiniz üzere yeni mağazanın tasarımı, tıpkı Samsung’un One UI arayüzünden ilham alınmış gibi.

Android 12

Google Kişiler

Google’ın iletişim uygulaması olan Google Kişilerde, tıpkı diğer uygulamalar gibi yeni bir görünüm kazanıyor. Materyal tasarımın yanı sıra uygulama, tek elle kullanımı daha uygun hale getirecek şekilde yenileniyor.

Android 12

Dosya Yöneticisi

Son olarak dosya yöneticisi de yeni bir tasarıma geçiş yapıyor. Böylece Google, bir sonraki işletim sistemiyle birlikte tüm sistem uygulamalarını da, Material Next tasarımına kavuşturmuş oluyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu