AppleDonanım

Apple “Spring Loaded” Etkinliğinde Sürpriz Bir Ürün Tanıtabilir

Apple, geçtiğimiz günlerde resmi bir paylaşım yaparak 20 Nisan’da yeni etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. “Spring Loaded” adındaki bu etkinlikte şirket donanım ürünlerini tanıtacak. Şimdi son raporlar, bu etkinliğe yeni iMac bilgisayarların geleceğini de gösteriyor.

Apple, birkaç gün sonra düzenleyeceği etkinlikte yeni iPad Pro tabletleri ve yeni AirTags aksesuarını tanıtacak. Bunun yanı sıra şirketin üçüncü nesil Apple Pencil kalemini de duyurması bekleniyor. Ancak iMac bilgisayarlarda etkinliğin sürpriz ürünlerinden biri olabilir.

Apple iOS 14.5 beta sürümünde çok ciddi sorunu giderdi

Apple’ın yeni iMac bilgisayarları hakkında yeni sızıntılar çıktı

l0vetodream adındaki bir sızıntıcı, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Apple’ın yeni iMac ürünlerini tanıtacağını iddia etti. Bu iddiayı da aşağıda gördüğünüz bir resimle destekledi.

iMac
2021 model iMac 20 Nisan’da gelebilir

Şu anda yeni iMac bilgisayarlar hakkında çok fazla bilgi yok. Ancak güvenilir kaynaklardan birkaçı, Apple’ın bu ürünleri 20 Nisan tarihinde düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağını öne sürüyor.

Hatta adına aşina olduğumuz Jon Prosser’da, diğer sızıntıyı yapan kaynak ile aynı bilgileri veriyor. Bu bağlamda Apple, sürpriz yaparak yeni iMac ürünlerini piyasaya sürebilir. Peki Apple’ın yeni nesil bilgisayarları hangi özelliklere sahip olacak.

2021 model iMac’ler, tasarım olarak eski nesilden kopacak. Şirket uzun süredir sabit kalan tasarımı yeni ürünleriyle güncelleyecek.

Buna ek olarak Apple’ın yeni bilgisayarı, eski nesil G3 iMac’i anımsatan özel beş renk seçeneğiyle gelecek. Aynı zamanda cihazların 21.5 ve 27 inç boyutlarda ekrana sahip olması bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu