AppleTeknoloji Haberleri

Apple 5.000 Dolarlık iMac Pro’nun Fişini Resmen Çekti

Apple, daha önceden de belirttiği gibi iMac Pro'nun fişini artık tamamen çekti. 5.000 dolarlık bu ürünü bir daha bulamayacaksınız.

Teknoloji devi Apple, en pahalı ürünlerinden biri olan iMac Pro’yu bugün itibariyle sitesinden kaldırdı ve satışını da durdurdu. Yani bugün itibariyle iMac Pro’yu dünya çapında hiçbir yerde bulamayacaksınız.

iMac Pro İçin Veda Zamanı

Hatırlarsınız Apple, geçtiğimiz aylarda bu bilgisayarın satışını durduracağını planlıyordu. İşte şimdi şirket dediğini yerine getirdi ve en pahalı ürünlerinden biri olan iMac Pro’nun satışını resmen durdurdu. Stokta kalan diğer modellerde, bu Cuma günü tamamen satıldı ve son sahiplerine de kavuştu.

iMac Pro

Yeni Model Üretilmeyecek

Ürünü tüm resmi sitelerinden kaldıran Apple, bu modelin bir daha üretilmeyeceğini de dile getiriyor. Aynı zamanda ”2017 ve sonrası olarak bilinen bu bilgisayarın referansını da, sadece ”2017” olarak güncelliyor ve devamının olmayacağını da açıkça gösteriyor.

Şu anda Apple bu bilgisayarını tüm çevrimiçi mağazalarından kaldırsa da, şirketin yenilenmiş mağazasında yine de bu ürünün bazı modelleri bulunmaktadır. Ancak önümüzdeki günlerde stoklar bittiğinde o ürünlerde artık tamamen ortadan kaybolacak.

2017 yılında tanıtılan ve o zamanların en güçlü özelliklere sahip olan bilgisayarlarından iMac Pro, Intel Xeon yonga setinden güç alıyordu. Performans konusunda rakipsiz olan bu bilgisayar, tasarımıyla da asil bir görünüm sunuyordu. Ancak eskilerin en iyisi olan bu ürün, 2021 yılıyla birlikte tamamen sonlandırıldı ve değim yerindeyse artık bizlere veda etti. Peki başka ürünler olacak mı?

İddialara göre Apple, Silikon yongalarını kullanması beklenen ve yeniden tasarlanmış bir iMac serisi geliştiriyor. Ekranıyla ön plana çıkması beklenen bu seri, Pro Display XDR grubunda yer alacak ve harika özelliklere sahip olacak. Ancak ne zaman geleceğiyle ilgili şu an için kesin bir bilgi yok. Bekleyip göreceğiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu