Akıllı TelefonlarApple

Apple Çentiksiz Bir iPhone Üzerine Çalışıyor! Yoksa iPhone 13’mü?

Apple çentiksiz bir iPhone prototipini test etmeye başladı. iPhone 13 ile hayaller gerçek olabilir.

Teknoloji devi Apple, iPhone 13 serisi için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Şimdiye kadar elde ettiğimiz verilere göre ABD’li üretici yeni akıllı telefonlarında, iPhone 12’nin tasarım unsurlarını elinde tutmaya devam edecek. Hatta bazı kaynaklar, iPhone 13’ün prototipinin iPhone 12’ye çok benzediğini de iddia etmişti. Ancak şimdi ortaya çıkan yeni bir haber, Apple’ın tüm dengeleri bozabileceğini gösteriyor.

Apple çentiksiz bir telefon test ediyor

Bugüne kadar pek çok sızıntıcı, Apple’ın çentik tasarımını kullanmaya devam edeceğini ve bir sonraki iPhone 13 serisini de bu tasarım ile getireceğini iddia etmişti. Fakat bugün güvenilir kaynaklardan biri olan ”Mauri”, Apple’ın çentiksiz bir telefonu test ettiğini ortaya koyan iddialara bulundu. Hatta bu telefonun, iPhone 13’ün bir prototipi olduğuna kadar emin sözler etti.

Apple çentiksiz

Normal şartlarda üst düzey bir ekipman üreten şirketler, bir ürünü seri üretmeye karar vermeden önce birkaç prototipi ile test eder. İşte Mauri adlı bu kişi de, Apple’ın iPhone 13’ü çentiksiz olarak test ettiğini düşünüyor. Eğer bu iddiaların doğruluk payı yüksek ise, iPhone 13 ile birlikte nihayet tam ekranlı bir Apple telefonu deneyimle fırsatına sahip olacağız.

Tabii Apple’ın çentiksiz bir telefon üretmesi, yeni telefonlarda daha büyük çerçevelere sahip olacağımız anlamına geliyor. Ancak kullanıcılar, tam ekran deneyimi yaşamak için çerçeveleri kesinlikle görmezden gelecektir. Bakalım Apple çentiksiz bir iPhone’u önümüzdeki aylarda piyasaya getirecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu