YazılımAkıllı TelefonlarApple

Apple iOS 14.5 beta sürümünde çok ciddi sorunu giderdi

Apple'ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü iOS 14.5 beta 6 sürümü, bazı iPhone kullanıcılarının pil sağlığını iyileştirdi.

Apple, merakla beklenen iOS 14.5 sürümünü önümüzdeki haftalarda resmi olarak piyasaya sürecek. Şirket kararlı sürüm için hazırlıklarını sürdürürken, aynı zamanda mevcut cihazlarında beta sürümlerinde derdine derman oluyor.

Bilindiği üzere birkaç hafta önce Apple, iOS 14.5 beta 6 sürümü kullanıcılarına sunmuştu. Bu güncelleme, sistem optimizasyonları ve bir takım yeniliği beraberinde getirirken, aynı zamanda bazı iPhone kullanıcılarının da pil sorununu gidermeyi amaçlıyordu. İşte şimdi çıkan sonuçlar, Apple’ın istediği hedefe ulaştığını gösteriyor.

iOS 14.5 iPhone 11 Serisine Derman Oldu

Apple, iOS 14.5’in altınca sürümünde bazı cihazların pil kalibrasyonunu yeniden geliştirdi. Kullanıcıların yanlış pil sağlığı göstermesiyle şikayet ettiği kalibre sorunu, Beta 6 güncellemesi ile çözülmüşe benziyor. Zira yeni raporlar; iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde sonuç vermeye başladı.

iOS 14.5

Apple yeniden geliştirdiği kalibre aracının birkaç hafta içinde geçerli olacağını dile getirmişti. Ortalama iki haftalık bu süreçte ise kullanıcılar, pil sağlının eskiye göre daha iyi bir hale geldiğini bildirmeye başladılar.

Ayrıca 9to5Mac yazarlarından Benjamin Mayo; iPhone 11 Pro’nun güncelleme sonrası pil sağlığının %86’dan %90’a çıktığını Twitter hesabından paylaştı. Buna ek olarak diğer kaynaklarda derlenen raporlarla durumu destekledi.

Peki sizin iPhone’larınız da pilin durumu nasıl? Hızlı güç tüketimi gibi sorunlar ya da performans konusunda düşüşler mevcut mu? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu