Apple

Apple, iOS 14 Kullanım Rakamlarını Açıkladı!

iOS 15 sürümünü tanıtmaya hazırlanan Apple, mevcut iOS 14 kullanıcılarını tüm verileriyle açıkladı. Rakamlar şaşırtıcı.

iPhone’ların kalbi olan iOS işletim sistemi oldukça yoğun bir kitleye sahip. Bildiğiniz üzere şirket bu yıl karşımıza iOS 14 ile çıktı. Şimdi ise şirket iOS 15’e hazırlanıyor ve artık 7 Haziran tarihinde de bunu duyuracak. Ancak bunun öncesinde iOS 14 kullanım oranları resmi olarak açıklandı.

iOS 14 son dört yılda piyasaya çıkan iPhone’ların çoğunda yüklü

Şirket tarafından paylaşılan verilere göre iOS 14, son dört yılda piyasaya sürülen iPhone’ların yüzde 90’ında yüklü. Son dört yılda piyasaya sürülen iPhone’ların yüzde 8’i iOS 13 çalıştırırken, yüzde 2’si ise iOS’un geriye kalan diğer sürümlerini çalıştırıyor. Bu iPhone’ların yüzde 85’i ise iOS 14 sürümünü kullanıyor.

iOS 14

iPadOS’un oranları da yine yukarıda gördüğünüz gibi. Son dört yılda piyasaya sürülen tüm iPad’lerin yüzde 91’i iPadOS 14’ü çalıştırırken, tüm cihazların yüzde 79’unda ise iOS 14 güncellemesi yüklü.

iPadOS 14

Apple daha önce İOS 14 kurulum verilerini Şubat ayında paylaşmıştı. O zamanlar son dört yılda piyasaya sürülen tüm iPhone’ların yüzde 86’sında iOS 14 yüklüyken, bu rakam tüm iPhone’larda ise yüzde 80’di. Şirketin iOS 14.5’i de piyasaya sürmesiyle beraber rakamlar bir hayli daha fazla arttı.

ABD’li üretici son verileri ise iOS 15’i piyasaya sürmeye yakın zamanda yayınladı. Bu sürümden sonra kullanıcılar artık iOS 15’e geçecek ve artık şirkette bu sürüme göre verileri yayınlayacaktır.

Yunus Çakır

Teknolojiyi hayatının merkezine alan liseli bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu