Akıllı TelefonlarApple

Apple iOS 15’i Tanıtacağı WWDC21 Etkinliğinin Tarihini Açıkladı

Apple, bugün yaptığı resmi bir açıklama ile WWDC21 etkinliğini ne zaman gerçekleştireceğini duyurdu. İşte iOS 15'in geleceği tarih

Teknoloji devi Apple, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği WWDC etkinliğinin yeni tarihini bugün duyurdu. Yapılan resmi açıklamaya göre yeni işletim sistemleri 7-11 Haziran tarihleri arasında yapılacak WWDC21 etkinliğinde duyurulacak.

iOS 15 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Pandeminin henüz sona ermeyişi, ABD’li şirketin yeni konferansını da geçen seneki gibi online olarak yapacağını ortaya koyuyor.

Bu yıl düzenlenecek olan WWDC21 etkinliği, dünyanın dört bir yanında; Apple’ın resmi web sitesi, geliştirici sitesin, Apple TV ve diğer kanallarda izlenebilecek. Bu, aynı zamanda şirketin tarih boyunca düzenlediği ikinci büyük ölçekli etkinliği olacak. Peki WWDC21’de neler tanıtılacak?

Genelde Apple, WWDC etkinliği ile yeni işletim sistemleri ve arayüz güncellemelerini duyurur. Yine aynı şekilde yeni geliştirdiği yazılımları piyasaya sürmesi beklenen Apple; iOS 15,  iPadOS 15, watchOS 8, macOS 11, tvOS 15 gibi güncellemelerini bu etkinlikte duyuracak

WWDC21 ve iOS 15
WWDC21 ve iOS 15 7-11 Haziran arasında tanıtılacak

Peki Apple donanımsal olarak yeni bir ürün tanıtacak mı? 

Donanım ürünlerinden bahsedersek Apple, zaman zaman WWDC konferanslarında yeni telefon, tablet ya da bilgisayar gibi ürünlerine yer verebiliyor.

Bu yılda şirketten bir sürpriz bekleyebiliriz. Zira yabancı kaynaklardan gelen bilgilere göre Apple, düzenleyeceği yeni etkinlikte MacBook Pro’nun 2021 modeline de yer verebilir. Tabii bu bir iddia ve doğruluk payının yüksek olması da şüpheli.

Bakalım 7-11 Haziran arası başka ne gibi yeniliklerle tanışacağız? Bekleyip görelim…

Kaynak: Apple

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu