Akıllı TelefonlarApple

Apple iPhone 13 İle Kamera Tasarımı Değişiyor (Resim)

Her akıllı telefon üreticisi gibi Apple’da, bir sonraki telefonlarının hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Bu yılın ikinci çeyreğinde iPhone 13(iPhone 12s) serisi ile karşımıza çıkacak olan ABD’li şirket, yeni telefonlarında normal olarak bazı değişikliklere yer verecek. Şimdi bu değişikliklerden biri olarak gösterilen yeni bir detay ortaya çıktı.

iPhone 13 ile kamera tasarımı değişiyor

Yabancı medyada ortaya çıkan yeni görsele göre iPhone 13 ya da iPhone 12S serisi, kamera bakımından eski modele nispeten büyük değişikliklere uğrayacak. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere Apple, yeni amiral gemisinde lensleri bir arada toplayacak.

iPhone 13

Gördüğünüz gibi iPhone 13’ün kamera modülü, bir önceki iPhone 12 Pro’ya nispeten birleşik olacak. Daha doğrusu Apple bu lensleri, cam bir koruyucunun içerisine yerleştirecek gibi.

Şayet Apple telefonlarını bu tip lensler ile donatırsa, çekim yapmadan önce artık kameranızı tek tek silmenize gerek kalmayacak. Zira lensin üzerinde yer alan tekli büyük cam sayesinde, optiklerinizi tek çelse de temizleyebileceksiniz.

Bu yılın ikinci çeyreğinde tanıtılması beklenen iPhone 13 serisi, iPhone 12’ye nispeten çok daha iyi kameralar ile gelecek. Güvenilir kaynakların iddialarına göre bu telefonlarda; f/1.8 ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı kameralara yer verilecek.

Daha geniş diyafram, daha net fotoğraflar

Daha geniş bir diyafram, normal olarak lensin içinden daha fazla ışık geçmesine izin verecektir. Bu durumda da ultra geniş açıya sahip kameralarınız, düşük ışıkta bile harika çekimler yapmanıza olanak tanıyacak.

Barclays’e göre iPhone 13 Pro, iPhone 12 Pro Max’te bulunan gelişmiş telefota lense de sahip olacak. Ek olarak Apple bu lensi tedarik etmek için, Cirrus Logic şirketiyle irtibat içerisinde olacak.

Bakalım yeni iPhone’lar bizlere başka ne gibi yenilikler sunacak? Bekleyip gör

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu