Akıllı TelefonlarApple

Apple: İPhone Bu Yıl En Karlı Akıllı Telefon Oldu

Apple, dünyada hacim bazında en çok akıllı telefon satan şirket değil, ancak bu şirket için kötü bir satış değil

Counterpoint Research tarafından hazırlanan rapora göre Apple, dünyada en çok akıllı telefon satışı yapan firma olmasa dahi yinede en karlı akıllı telefon satışını yapmayı başardığını gösteriyor. Bu kuruluşun en son raporuna göre, iPhone serisi 2021’in ilk çeyreğinde Apple için en fazla kar sağlayan ürün oldu. Samsung ikinci sırada, hemen ardından Xiaomi takip ediyor.

Akıllı telefon pazarında elde edilen tüm kârın% 42’si iPhone serisine bağlanıyor

Counterpoint Research, 2021’in ilk çeyreğinde dünya çapında 354 milyon akıllı telefonun satıldığını belirtti. Bu, 2020 yılının aynı dönemine göre %20’lik bir büyüme ve piyasada bulunan tüm markalar tarafından dağıtılan 113 milyar dolarlık küresel bir kar elde etti.

global smartphone revenue share q1 2021 cke
4gnews’in haberine göre araştırmalardan elde edilen satış oranı

Bu kârın en büyük payını elde eden, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iPhone akıllı telefonları nedeniyle Apple. Spesifik olarak, bu ekipman pazarda üretilen 113 milyarın % 42’sini temsil ediyor .

Ancak bu, bu cihazların bu zaman aralığında en çok satılan cihazlar olduğu anlamına gelmez. Aslında Apple, analiz edilen evreni temsil eden 354 milyonun yalnızca% 16,8’ini gönderdi .

Bu rakamlar, Apple’ın kararlarına rehberlik eden strateji hakkında oldukça bilgilendirici. Amaç, dünya çapında en çok birimi satan kişi olmak değil, şirket için mümkün olan en yüksek kârı elde etmektir.

İPhone 12, teknolojinin bu yıl Ocak ve Mart ayları arasında kaydettiği astronomik karların ana itici güçleriydi. Öne çıkan özellik, bu serideki en pahalı olan ve bu üç ayda Apple’a fazla kar sağlayan iPhone 12 Pro Max.

Eray Bektaş

Teknoloji meraklısı, genç bir editör. Bayılana kadar yemek onun felsefesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu