AppleGüncel Haberler

Apple Lansman Düzenleyecek Dedi; Bilemedi ve Kaşlarını Kazıttı

Daha önce pek çok sızıntılarında söz hakkı olan Jon Prosser, Apple lansman tarihini tutturmayınca kaşlarını tamamen kazıttı.

Teknolojik sızıntılarıyla bilinen Jon Prosser, son tahmininde yanıldı ve çok ilginç bir şey yaptı. Daha önce çeşitli iddialarda bulunan ve bu iddialarında da yanılma payı az olan Prosser, son olarak Apple’ın 23 Mart tarihinde lansman düzenleyeceğini iddia etmişti. Ayrıca bu iddiasından o kadar emindi ki; ”dediklerim çıkmaz ise kaşlarımı kazıtacağım” gibi büyük bir oyun oynamaya da karar verdi.

Apple Lansman Tarihini Bilemeyince Kaşlarını Kazıttı

23 Mart geldi çattı. Hatta bugün ise 24 Mart ve ortada ne yazık ki hiçbir lansman yok. Bu durumun farkında olan ve iddiasında yanılan Jon Prosser, söz verdiği gibi yanılınca kaşlarını tamamen kazıttı ve yeni imajını da Twitter’da takipçileriyle paylaştı. Peki Apple bahar etkinliğini ne zaman düzenleyecek?

Son çıkan haberlere göre Apple, daha önceden 23 Mart olarak gerçekleşeceği söylenen etkinliği ile bir tarihe alacak. Şimdi ise bunun Nisan ayı olacağı konusunda çeşitli söylentiler var. Ancak bizlerde bu konu hakkında yanıltıcı iddialarda bulunup kaşlarımızı kesmek gibi bir delilik yapmayacağız.

Bu etkinlikte tanıtılması beklenen ürünler konusunda da değişiklikler yaşanabilir. Örneğin bahar etkinliğinde tanıtılması ön görülen AirPods 3, iPhone 13 serisinin lansman tarihiyle aynı gün çıkabilir. Yani Apple analistleri bu kulaklığın bahar etkinliğine yetişmeyeceği konusunda oldukça iddialılar.

Apple
Jon Prosser kaşlarını kazıttı

Öte yandan AirTag ve yeni nesil iPad Pro’nun önümüzdeki etkinlikte lanse edilmesi bekleniyor. Tabii bununla beraber yeni akıllı TV gibi çeşitli ürünlerde, yine düzenlenecek olan bahar etkinliği konferansında lanse edilecek.

Apple’ın 23 Mart tarihinde bir etkinlik gerçekleştirmemesi kafalarda gerçekten de soru işaretleri oluşturdu. Örneğin dün Android üreticileri yeni ürünlerini düzenledikleri etkinlikle ile lanse etti. OnePlus 9 serisi, dün gerçekleştirilen etkinlikte tanıtıldı. Öte yandan bu ay içerisinde iQOO Z3, Mi 11 Pro ve Mi 11 Ultra modellerinin de tanıtılması bekleniyor. Ancak hala ABD’li şirketten ses seda yok. Kullanıcılar yeni nesil iPad Pro ve birkaç ürünü daha sabırsızlıkla beklerken, ne yazık ki bunlar hakkında henüz daha resmi bir açıklama yok.

Bakalım önümüzdeki ayda yeni bir sürprizle karşılaşacak mıyız? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu