AppleTeknoloji Haberleri

Apple MacBook Pro 2021’in Yeni Görüntüleri Ortaya Çıktı! iPhone 12’den İlham Alıyor

Apple'ın bu yıl piyasaya süreceği MacBook Pro 2021, render görüntüleriyle sızdırıldı. Tasarım iPhone 12'den ilham alıyor.

Apple’ın bir sonraki iPhone, iPad ve MacBook’ları ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle iPhone 12S (13) serisinin haberlerinin paylaşıldığı şu günlerde, şimdi de MacBook Pro’lar ile ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya başladı.

MacBook Pro 2021 yolda

Apple’ın tanınmış analistlerinden MingChi Kuo, bugün  MacBook Pro 2021 hakkında bir takım söylemde bulundu. Aynı zamanda bu söylemlerini render görüntüleriyle de süsledi.

Güvenilir kişiler listesinde yer alan Chi Kuo, MacBook Pro 2021’in, tasarım olarak iPhone 12’den ilham alacağını söylüyor. İşte aşağıdaki render görüntüleri de bunu açıklıyor.

20210207 151926 550

 

Apple’ın bu sene pek çok ürününde tasarım değişikliğine gideceği söylüyor. Bu ürünlerinden biri olan MacBook Pro 2021 de, tasarım açısından  iPhone 12’ye benzer düz kenarlı bir çerçeve ile gelecek. Yani mevcut kavisli tasarımı bırakacak ve düz çerçevelerin olduğu bir tasarıma geçiş yapacak.

MacBook Pro

Hatırlarsınız geçtiğimiz yılın Ekim ayında piyasaya sürülen iPhone 12; düz ve kare kenarlı  bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Aslında bu tasarımı benimseyen ilk model 2018 yılında piyasaya sürülen iPad Pro idi. İlk olarak iPad Pro 2018 modeline getirilen bu tasarım, daha sonra ise İpad Air’da kullanıldı. Şimdi ise analistler, yeni MacBook’un da bu tasarıma sahip olacağını iddia ediyor.

MacBook Pro’nun düz kenarlara sahip olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Ancak Apple, yeni versiyonda bu ürünü iPhone 12’ye benzetmek için daha düz ve kavis olmayan bir yapıya verecek.

MacBook Pro

Yeni MacBook Pro 2021’in, Apple Silikon çip ve daha yüksek kontrastlı parlak bir ekran ile gelmesi bekleniyor. Diğer özellikler arasında da; Touch Bar yerine fiziksel işlev tuşları, daha fazla bağlantı noktası, SD kart okuyucu ve MagSafe şarj desteğini olacağı söyleniyor.

Son olarak 14 ve 16 inç olarak gelmesi beklenen bu PC’ler, 2021’in üçüncü çeyreğinde Haziran ayında tanıtılacağı öne sürülüyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu