AppleTeknoloji Haberleri

Apple MacBook Pro Şarj Sorunu İle Gündemde

Apple’ın sevilen bilgisayarı MacBook Pro, son zamanlarda bir hayli hatayla karşılaşmaya başladı. Yine bir güncelleme hatası olduğu düşünülen bir sorun, bilgisayarların şarjlarını doldurmuyor ve kapanmasına neden oluyor…

ABD’li şirket akıllı telefonlarında olduğu gibi, bilgisayar sektöründe de oldukça iyi işler ortaya koyuyor. Yeni yıla doğru artık kendi çipleriyle donattığı bilgisayarlarını da duyurmaya başlayan Apple, düşüncelerimize göre önümüzdeki yıllarda bu sektöre de hakim olacak. Bu konuyu zamanı gelince tekrar konuşacağız. Ancak bunun öncesinde eski model bilgisayarlar ile ilgili gelen bazı şikayetler var. Genelde Apple’ın MacBook bilgisayar ve tabletlerinden çok fazla şikayet gelmez. Ancak son yazılım güncellemesi şikayet forumlarında epeyce ses getirmiş durumda. Zira Apple MacBook Pro kullanıcıları, cihazlarını şarj edememe ve sürekli olarak pilin %1’de kaldığını belirten bir takım şikayetlerde bulundular.

Apple’dan yanıt gecikmedi

MacBook Pro’nun şarj olmaması ve sürekli olarak %1’de kalması durumuna karşın Apple, bir açıklama yaparak bu sorunun neyden kaynaklandığını duyurdu. Şirket yetkilerince yapılan açıklamaya göre kullanıcıların başını ağrıtan bu sorun, son yazılım güncellemesinden gelen bir ”sistem hatası” olarak tespit edildi. Ayrıca yazılım mühendislerinin de bir onarım güncellemesi için hazırlık yaptığını da duyurdular. Muhtemelen bu ve diğer tespit edilen sorunlar, bir sonraki güncelleme ile tamamen ortadan kaldırılacak.

MacBook Pro

Bu sorunla karşılaşan ilk kişiler, pillerinin miadını dolduğunu düşünüp servise gittiler. Teknik servis her ne kadar yeni bir pil taksa da kullanıcılar, yine sorunun devam ettiğini ve şarjın %1’de kaldığını bildirdiler. Zira  bundan sonra da Apple, resmi olarak sorunun yazılımsal olduğunu duyurdu. Şimdi ise mühendisler onarım güncellemesini hazırlıyorlar. Yakın zamanda kullanıcılar sorunlardan kurtulacaklar diye umut ediyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu