Apple

Apple Music HiFi, İnternetlerinizi Adeta Sömürecek

Apple'ın yakında başlatacağı Apple Music HiFi, sızdırılan bilgilere göre internet kullanımlarını iki katına kadar çıkaracak.

ABD’li teknoloji devi Apple, yakın zamanda müzik  uygulaması için yüksek kaliteli sesler sunan HiFi özelliğini piyasaya sürecek. Kullanıcılara üst düzey müzik deneyimi sağlayacak olan bu uygulamanın, veri ve internet tüketimini de iki katına çıkaracağı söyleniyor.

Apple Music HiFi ile kayıpsız şarkı deneyimi

Bugün Android için beta olarak yayınlanan Apple Music 3.6 sürümü, uygulamanın ne kadar internet ve veri tüketeceğini tüm açıklığıyla ortaya koyuyor. Bu bağlamda Apple Music HiFi özelliği; 10 GB depolama alanına sahip bir kişi için; 3000 yüksek kaliteli şarkı, 1000 kayıpsız şarkı, 200 ise yüksek çözünürlüklü kayıpsız şarkı depolayacak.

Gördüğünüz gibi hafıza tüketimi bir kullanıcı için neredeyse abartılacak kadar fazla. Ancak bununla bitmiyor. Aynı zamanda bir o kadar da internet veri tüketiminin havalarda olduğunu gösteren veriler var. Raporlara göre HiFi özelliğinin açık olması durumunda 3 dakikalık bir şarkı 145 MB internet harcayacak. Bu, normal bir müzik için harcanan verinin neredeyse 5 katı denecek kadar fazla.

Apple Music
Apple Music HiFi özelliği, tam bir internet düşmanı olacak

Apple’ın geliştirdiği bu özellik, yakında yeni bir hizmetle Android ile iOS platformuna açılacaktır. Kaynaklar bunun için kesin olmasa da, 18 Mayıs tarihinde geleceğine dair iddialarda bulunuyorlar. Elbette tüm gerekli açıklamalar yine Apple tarafından yapılacaktır.

Peki sizler bu hizmeti piyasaya çıksa alır mısınız? Düşüncülerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu