Apple

Apple Music Kayıpsız Ses Özelliği Duyuruldu!

Apple müjdeyi bir gün önceden verdi. Apple Music için kayıpsız ses özelliği, Dolby Atmos desteğiyle duyuruldu.

Apple, son günlerde üzerine çalıştığı yeni bir özelliği bugün resmi olarak duyurdu. Apple Music için ”Kayıpsız Ses” olarak adlandırılan yeni özellik, 18 Mayıs’tan bir gün önce resmi olarak duyuruldu.

Adından da anlayacağınız üzere kayıpsız ses, artık Apple Music’te dinleyeceğiniz herhangi bir parçayı tüm açıklığıyla kullanıcıya aktaracak. Üst düzey ses deneyimi sunan bu yenilik, aynı zamanda Dolby Atmos’ta da desteklenecek.

Apple Music ile kayıpsız ses dönemi başladı

Şirketin bu özelliği, daha önce iOS 14.6 beta kodlarında sızdırıldı. Bundan kısa bir süre sonra ise Android uygulamasındaki Apple Music kodlarında da aynı özellik ortaya çıktı. Tüm bunların ardından da Apple çok bekletmeden bu özelliği piyasaya sürdü.

Apple Music

Haziran ayından itibaren tüm abonelere sunulacak olan bu özellik, Apple’ın müzik uygulamasında 75 milyondan fazla parçayı kayıpsız sesle dinlemenize olanak tanıyacak.

Ayrıca Dolby Atmos’ta yazılan şarkılar içinde Spatial Audio müzik desteği de başlıyor. Kullanıcılar; H1 veya W1 çipli AirPods, AirPods Pro, AirPods Pro Max ve Beats kulaklıklarla 3D ses alanıyla seçili albümleri dinleyebilecekler. Şirket, binlerce Dolby Atmos şarkısının Haziran ayında yayınlanacağını da açıkladı.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu