Connect with us

Apple

Apple Spring Loaded Ekinliği Başladı! İşte Tanıtılan Ürünler

Yayımlanma

on

apple spring loaded ekinligi basladi iste tanitilan urunler

Apple, biraz önce yeni ürünlerini tanıtacağı etkinliğe başladı. ABD’li üretici etkinlikte ilk olarak mor renkli iPhone 12 modelini tanıttı. Bu cihaz, önümüzdeki günlerde stoklarda yerini alacak.

iPhone 12

iPhone 12

Apple Spring Loaded etkinliği devam ediyor

Teknoloji devi Apple, mor renkli iPhone 12’nin ardından Spring Loaded etkinliğinde bir de takip cihazı AirTag ürününü tanıttı. Bu ürünün maliyeti 29 dolar olarak belirlendi.

Apple AirTag

Apple AirTag

Yeni iMac tanıtıldı

Lansman devam ederken Apple, şimdi de merakla beklenen yeni iMac bilgisayarını tanıttı. Çok çeşitli renk seçenekleri ile gelen bu bilgisayar, aynı zamanda düz ve ince menteşe tasarımına sahip. Bunun yanı sıra iMac’de Thunderbolts ve iki USB-C bağlantı noktasına yer veriliyor.

iMac 2021

iMac

imac

Apple’ın yeni iMac bilgisayarı nihayet eski tasarımına veda etti ve önceki nesilden çok daha mükemmel ve ince olan bir tasarıma geçiş yaptı.

Advertisement
yeni iMac

yeni iMac

Apple iMac, şirketin kendi geliştirdiği M1 çipi ile destekleniyor.

Ekran olarak yeni iMac’in boyutu 24 inç olarak geliyor. P30 renk gamını destekleyen bu ekran, aynı zamanda; 500 nit parlaklık ve True Tone rengi de destekliyor.

 

Advertisement
Haberi Oku
Advertisement
Click to comment

Görüşünü Bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknoloji Haberleri

Apple’dan Cam Tasarımlı iPhone Geliyor!

Yayımlanma

on

Apple e1615573945815

Apple, tamamen cam tasarımlı bir iPhone üzerinde çalışıyor. Her gün yeni özellikleri ve modelleriyle dikkatleri üzerine çeken marka son olarak da tamamen camdan yapılan bir iPhone ile ilgileri çekeceğinin sinyalini verdi.

Apple, her sene ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine cihaz ve aksesuar çeşitleri için patent başvurusunda bulunmaktadır. Başvuruların birçoğu ticari pazarda bitmese de marka bazı patentli özellikleri ürünlerine entegre ediyor. Apple, son patentlerinden birini teslim ederse gelecekte tamamen camdan yapılmış bir iPhone alabiliriz.

Advertisement
iPhone gizlilik
Apple

Cam iPhone Hakkında Bilgi Verildi

Apple, yakın zamanda Amerika Marka Tescili tarafından verilen “cam muhafazalı elektronik cihaz” başlıklı patentinde böyle bir cihazı detaylandırdı. Öncelikle “Patently Apple” sitesi tarafından tespit edildi ve altı taraflı camdan bir akıllı telefon hakkında ayrıntıları içerdi.

Patent, içerisindeki bileşenler için tamamen camdan yapılmış bir iPhone geliştirmek için camın nasıl kavisli, üst üste binmiş, katlanmış ve inceltilmiş olabileceğini açıkladı.

Apple‘ın onarılması amacıyla bir pencereden bileşenlerine nasıl erişilebileceğini ve herhangi bir tarafında kapağını vurgulanacağı düşünülüyor. Patent görüntüleri, cihazdaki yazılım ve kullanıcı arayüzü öğelerinin, kullanıcının elinde nasıl tutması gerektiğini ve nasıl uyum sağlayabileceğini gösteriyor.

Apple; tamamen camdan bir iPhone‘u anlatmanın yanında bir de Apple Watch, Mac Pro ve bir Mac Pro için de camdan bir malzeme düşünülebileceğinin de altını çizdi.

Advertisement

Her çıkardığı model ile akıllı telefon pazarında öncü olan markanın cam tasarımında nasıl bir ses getireceği şimdiden merak konusu olmayı başladı.

Advertisement
Haberi Oku

Teknoloji Haberleri

Apple Çin Pazarındaki Önemli Bir Rakibini Geçti!

Yayımlanma

on

iPhone 14

Apple, Çin pazarında önemli bir büyüme ile popülerliğini arttırdı! Tüm dünyada popüler olan iPhone, Çin’in yerel markaları ile de rekabeti kazanarak bir numaraya yükseldi.

Apple, Vivo’yu Çin’de geçmeyi başardı

Apple ürünlerinin tüm dünyada oldukça popüler olduğunu biliyoruz buna Çin de buna istisna bir durumda değil. Çinli tüketiciler, yerel markaların amiral gemisi akıllı telefonlarını tercih ediyor. Bunun en büyük nedeni maliyettir. Ancak bu durum Apple’ın Ekim ayında Çin pazarındaki en büyük akıllı telefon tedarikçisi olmasının önüne geçemedi.

Advertisement

Apple bu yıl Eylül ayında iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesinden sonra satışlarında bir artış daha yaşadı ve bu satışlar ciddi bir oranda olmasından dolayı göze çarptı. Apple, Vivo‘yu geride bırakarak Ekim ayında Çin’de bir numaralı akıllı telefon tedarikçisi oldu. Marka, 2015 yılı Aralık ayından beri Çin’de ilk kez lider konumuna geldi.

iPhone 13 uzay iletişimi
iPhone 13 LEO

Araştırmalar sonucunda Çin’de Ekim ayının iPhone sevkiyatlarında Eylül ayına kıyasla % 46 artış olduğu görüldü. Bu sırada Çin akıllı telefon piyasası Ekim ayında sadece % 2 büyüdüğü bildirildi. Ekim ayındaki Çin akıllı telefon pazarının sadece %22’lik kısmının Apple aldı. Apple’ın arkasında %20 ile Vivo, %18 ile Oppo, %8 ile de Huawei geldi.

Apple’ın başarası diğer markaların iç pazarındaki düşüşleri etkilemesi kaçınılmaz oldu. Çinli akıllı telefon markaları fotoğraf, video ve daha birçok konuda genel olarak Apple’ın amiral gemilerinden daha iyi performans gösterdiği bilinmektedir bu da ülkede yüksek talep görmesini sağlamaktadır.

ABD yaptırımlarının çiplere erişimi zorlaştırması nedeniyle 5G destekli amiral gemisi telefonları üretmesini engelleyen Huawei için bu durum büyük bir darbe oldu.

Advertisement

Haberi Oku

Teknoloji Haberleri

Apple’ın Parlatma Bezine Bile Zam Geldi!

Yayımlanma

on

Apple bez

Apple, teknolojik ürünlerinden sonra parlatma bezine de yüzde 25 zam uyguladı. Dolar karşısında değer kaybeden Türk Lirasından sonra ithal ürünlere uygulanan zamdan nasibini Apple’ın parlatma bezi de aldı.

Türkiye’nin faiz indirimine girmesinden dolayı Türk Lirasının yaşadığı değer kaybı bütün ülkede hissedilmeye başlandı. Başta teknolojik ürünler olmak üzere ithal ürünlerin tamamına zam geldi fakat en çok dikkati çeken Apple oldu. Satışlarını yaşanan zamdan sonra bir süreliğine donduran marka açılışını %25 zamla birlikte yaptı.

Advertisement

Apple Parlatma Bezi de, Zammın Kurbanlarından Oldu

Apple‘ın yeni sayılabilecek Parlatma Bezi adlı ürününü Türkiye şartlarında toz bezi olduğunu düşünürsek oldukça yüksek bir fiyatta olduğunu hissedebiliriz.

Spilled water or liquid on your MacBook What you can do 1280x720 1

Fakat bezin ithal olduğunu düşündüğümüzde bir tık normalleşebiliyor. Başlangıçta 199 Türk Lirası olan bez gelen zamla birlikte 249 Türk Lirası‘na yükseldi. Teknolojik ürünlerle birlikte baktığımızda zam sonrası bezin de %25’lik artış gösterdiğini görüyoruz.

Bilindiği üzere Apple Türkiye, kısa süre önce hemen hemen tüm ürünlerinde zam yaptı. Firmanın iki yıl önce piyasaya sürdüğü iPhone 11 modelinden, bu yıl karşımıza çıkan iPhone 13 serisine kadar neredeyse tüm güncel ürünlerinin fiyatları arttı.

Elbette teknolojik ürünlerin fiyatlarının artması, diğer aksesuarları da etkiledi. Geçtiğimiz aylardan bu yana abartılı fiyatı ile gündeme gelen Apple markalı parlatma bezi, şaşırtıcı bir şekilde 200 TL’den, 250 TL’lik bir fiyata ulaştı.

Advertisement

Dolar kurundan dolayı artan bu fiyat, sosyal medya ve çeşitli mecralarda tartışma konusu oldu.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Gelin yorumlarda tartışalım…

Advertisement
Haberi Oku

Trendler