Akıllı TelefonlarAppleBilim HaberleriGüncel HaberleriOSTeknoloji HaberleriTeknoTarihYapay ZekaYazılım

Apple Swift Student Challenge Yarışmasını Kazanan 16 Yaşındaki Türk

Apple SSC yarışmasını kazanan Türk genci açıklamalarda bulundu. Henüz daha çok genç.

Apple Swift Student Challenge Yarışması düzenledi. Bu süreç içerisinde ise öğrencilerden 16 yaşındaki Mehmet Bertan Tarakçıoğlu’nu hikayelerinde öne çıkarttılar.

Apple Swift Student Challenge Yarışmasını Kazanan 16 Yaşındaki Türk

 

Apple Swift Student Challenge yarışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

16 Yaşındaki genç dostumuz, Apple şirketininin WWDC 2021 kapsamı içerisinde düzenlediği ‘Swift Student Challenge’ yarışmasını kazananlardan birisi oldu. Her kazananı paylaşan Apple ekibi ise Türk gencini ön plana çıkarttı. iOS 15 tanıtımı olsun, watchOS gibi birçok işletim sistemlerinin de görücüye çıktığı bu etkinlikte Mehmet Bertan Tarakçıoğlu dikkat çekti. Sebebi ise DEHB ( Dikkat  eksikliği  hiperaktivite bozukluğu ) sorunlarını yönetmenin yöntemlerini tavsiye vereceği biliniyor.

 

a54124743360c1c6f852df3

 

15 Soruluk Sınavda Kazanan Türk Gencini Kutluyoruz.

Her kullanıcıya 15 soruluk kişilik testi sorularıyla sunum yapan Tarakçıoğlu, arkadaşlarından gelen geri dönütler noktasına ilişkin bir açıklamada bulundu. “Arkadaşlarım odaklanmanın çok olduğunu dile getirmeleri sebebiyle DEHB’i araştırmak istedim DEHB ve kişilik arasında ki ilişkiyi detaylıca araştırmam önemli bir faktördü. DEHB noktasında da aynı sonucu alamayız” diyerek belirtti.

 

v3I7O6b yESP46HYVuHj5g

 

İlkokuldan beridir yazılımla uğraşıyor.

Küçük yaşlarından bu yana her zaman kodlamaya ilgi duyan Tarakçıoğlu, pek çok yazılım noktasında çok severek takip ettiğini açıkladı. Kendisine hayatında başarılar diliyoruz.

 

CAPCOM AÇIKLADI. İŞTE GELECEK OYUNLAR

TEKNOIXIR INSTAGRAM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu