AppleTeknoloji Haberleri

Apple Yeni MacBook Air Modelleri İçin Kolları Sıvadı! Hem de Manyetik Şarjlı

Apple, manyetik şarjı destekleyen MacBook Air bilgisayarları için kolları sıvadı. İşte detaylar;

Apple, MacBook Air’in yeni bir sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bloomberg’den gelen bilgilere göre bu bilgisayar, daha ince ve daha hafif olacak. Buna ek olarak yeni nesil MacBook Air modelleri, iPhone 12 serisi ile birlikte gelen MagSafe şarjı da destekleyecek.

Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarı  iddialara göre, MagSafe manyetik şarjı destekleyecek. Ayrıca bu bilgisayarın, yeni bir işlemci ile donatılacağı söyleniyor.

MacBook Air’da daha ince çerçeveler olacak

Yeni MacBook’un etrafındaki çerçeveler incelecek ve göze daha hoş gelir hale getirilecek. Aynı zamanda cihazda 13 inçlik bir ekrana yer verilmesi bekleniyor.

Apple’ın yeni MacBook Air’i piyasaya sürüldüğü zaman, daha önce M1 işlemci ve Thunderbolt şarj ile tanıtılan MacBook’lar raflardan kaybolmayacak. Şirket, yeni bilgisayarını da temel sürüm gibi satmaya devam edecek. Muhtemelen bu da seriler halinde olacaktır.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Güvenilir kişilerden gelen raporlar göre Apple, 13 inç modele ek olarak bir de 15 inçlik modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak 15 inçlik model hakkında şu an için net bir bilgi bulunmuyor.

yeni macbook air ozellikleri ve fiyati belli oldu 2Gel gelelim tanıtım tarihine. Apple’ın MagSafe şarj ile desteklenecek olan yeni MacBook’u, söylentilere göre 2021’in veya 2022’inin ikinci çeyreğinde piyasaya sürecek. Aynı zamanda bu modele ek olarak, iMack ve Mac Pro’nun güncellenmiş versiyonlarını da görebiliriz. Daha fazla ayrıntı için beklemek şu an için en çözüm olacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu