DonanımApple

Apple’ın iMac21 Modeli Performans Testlerinde Görüldü

Teknoloji devi Apple, 20 Nisan’da bir etkinlik düzenleyerek yeni ürünlerini tanıtacak. Şirketin bu etkinlikte; iPad Mini, iPad Pro ve yeni AirTags takip cihazını piyasaya sürmesi bekleniyor. Ancak son sızıntılar, yeni iMac21 modelinin de geleceğini ortaya koyuyor.

Dün bazı kaynaklar Apple’ın 20 Nisan’da düzenleyeceği etkinlikte yeni iMac bilgisayarlarını tanıtacağını iddia ediyordu. Şimdi bu iddialara bugün de bir yenisi eklenerek ihtimalleri güçlendiriyor.

iMac21 Geekbench testlerinde görüldü

Birkaç gün önce bazı geliştiriciler, MacOS Big Sur 11.3 beta 5 sürümünde yeni iMac21,1 ve iMac21,2 modellerini ortaya çıkardılar.

Daha önce sızdırılan yeni iMac’ler, şimdi ise Geekbench performans testlerini ziyaret ediyor.

iMac21
Yeni iMac Apple M1 işlemcisiyle gelecek

Geekbench testlerine göre iMac21, Apple’ın kendi geliştirdiği Apple M1 çipinden güç alacak. Skorlar açısından ise bu işlemci; 3.43GHz hızıyla tekli çekirdek testinde 821, çoklu çekirdek testinde ise 2.969 puan alıyor.

Ancak 21.1 ve 21.2 modelleri arasındaki fark şu an için bilinmiyor. Bazı kaynaklar aradaki farkın sadece boydan ibaret olacağını söylüyor. Teknik özelliklerin ise aynı olacağı öne sürülüyor.

Apple’ın yeni iMac modelleri, daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi Pro Display XDR ekrana benzer bir çözümle gelecek.

Buna ek olarak şirket, yeni iMac bilgisayarlarının eskiyen tasarımını da güncelleyecek. Raporlara göre bu bilgisayarlar, son iki yılda diğer Apple modellerinde popüler olan kare çerçeve tasarımıyla karşımıza çıkacak.

Diğer yandan yeni iMac; siyah, gümüş, altın, yeşil ve mavi olmak üzere beş renk seçeneğine sahip olacak.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu