Akıllı Telefonlar

Asus Rog Phone 5 Devasa Piliyle TENNA Sitesinde Görüldü

Her yıl amiral gemisi modellerin piyasaya sürülmesinden sonra şirketler, yeni oyuncu telefonlarını tanıtarak hünerlerini sergilerler. Son zamanlarda Snapdragon 888’li akıllı telefonların piyasaya sürüldüğünü görürken, öte yandan aynı yonga setine sahip oyuncu telefonlar içinde hazırlıkların yapıldığı haberlerini alıyoruz.  Zira Black Shark, Red Magic ve Rog Phone gibi telefonlar, şu sıralar daha fazla gün yüzüne çıkmaya başladı.

Asus Rog Phone 5 görüldü

Bildiğiniz üzere pandemi sebebinden dolayı üreticiler, yeni akıllı telefonlarını beklenen lansman tarihinden daha erken bir sürede tanıttı. Görünüşe bakılırsa Asus’ta bu serüveni devam ettirecek gibi. Tayvanlı şirket, yeni oyuncu telefonunu da beklenenden erken piyasaya sürecek ve bu rekabette yerini rakiplerine kaptırmayacak. Şimdi iddialı özelliklere sahip olması beklenen Rog Phone 5, TENNA sitesinde görülerek yaklaştığını bir kere daha gösteriyor.

Asus Rog Phone 5

Rog Phone 5 temel özellikler

Asus’un yeni oyuncu telefonu, sizlerin de bileceği üzere bu yılın amiral gemisi yongası Snapdragon 888 ile donatılacak. Bunun yanı sıra cihaz; 172.834 x 77.252 x 10.29mm boyutlarında gelecek ve Rog Phone 3’den daha kalın bir yapıya sahip olacak.

Öte yandan Rog Phone 5; 6.78 inçlik OLED ekran ile donatılacak. Pil konusunda da kesinlikle iddialı olması bekleniyor. Zira raporlara göre bu telefonda 6.000 mAh’lik devasa bir pile yer verilmesi bekleniyor.

Beklenen diğer özellikler arasında da Rog Phone 5’in; 144Hz yenileme hızı, 65Wat hızlı şarj ve 64 megapiksellikte ana kamera ile geleceği söyleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu