Akıllı Telefonlar

Asus Rog Phone 5 Geekbench Testlerinde! Adım Adım Geliyor

Akıllı telefon üreticileri, amiral gemilerinin ardından Snapdragon 888’li oyuncu telefonlarını da tanıtmak için sabırsızlanıyorlar. Xiaomi, Nubia ve Asus gibi pek çok şirket, önümüzdeki günlerde yeni oyun canavarlarını duyuracaklar. Şimdi bunlardan biri olan Asus’tan yeni haberler var. Merakla beklenen Rog Phone 5, performans testlerinde görüldü.

Rog Phone 5 Geekbench testlerinde

Asus Rog Phone 5 ile ilgili aslında ilk defa bir sızıntıya denk gelmiyoruz. Zira bu telefon daha önce, Çin’in 3C ve TENNA sertifika siteleri tarafından da onaylanmıştı. Şimdi ise şirket, yeni oyun canavarını Geekbench’te test ediyor. İşte tüm bunlar, artık lansmanın çok uzakta olmadığını gösteriyor.

Rog Phone 5

ASUS_I005DA model numarası ile Geekbench’i ziyaret eden Rog Phone 5, aşağıda da gördüğünüz gibi gücünü, Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden alacak. ”Lahaina” kod adını taşıyacak olan bu telefonda, ek olarak 16GB RAM’e yer verilecek. Tıpkı bir bilgisayar gibi güçlü donanımı olacak yani.

Test sonuçları

Snapdragon 888 ile hünerlerini sergileyen bu telefon, tekli çekirdek testinde 1.125 puan alırken, çoklu çekirdek testinde ise 3.714 puan aldı. Donanımına göre beklenen performansı veren bu telefon, Aralık ayında da 8GB’lık modeli ile güç göstermişti. Anlaşılan o ki Tayvanlı üretici, yeni oyun telefonunu farklı bellek ve RAM yapılandırmaları ile piyasaya sürecek.

Daha önceki TENNA listesine göre Rog Phone 5’in boyutu, 172.734 x 77.252 x 10.29mm ölçülerinde olacak. Aynı zamanda cihaz, 6.78 inçlik OLED bir ekran ile donatılacak.

3C sertifika sitesinden elde edilen verilere göre Asus, bu telefonunda çift hücreli 6.000 mAh’lik bir pile yer verecek. Ek olarak bunu, 65Watt hızlı şarjıyla da destekleyecek.

Asus, yeni oyun canavarını oyunlarla daha iyi optimize etmek için Tencet Games ile ortaklık kurdu. İki dev şirket tarafından üretilen bu telefon, en zorlu oyunlarda bile kusursuz bir deneyim sunacak.

Optikler açısından konuşacak olursak cihaz, 64 megapiksellik ana kameraya sahip üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Çıkış tarihinin ise Mart ayı olacağı öne sürülüyor.

Şimdilik Asus’un oyun canavarı ile ilgili bildiklerimiz bu kadar. Yeni bir sızıntıya denk geldiğimizde tekrar sizlerle paylaşacağız. Takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu