Sosyal Medya

BiP WhatsApp Karşısında Rekor Kırıyor! Vay Be Diyeceksiniz

Hali hazırda en stabil ve popüler yerli mesajlaşma uygulaması konumunda olan BiP WhatsApp karşısında güç kazanmaya devam ediyor. Uygulama, birkaç gün içerisinde 6.4 milyon kişinin daha tercihi oldu!

Geçtiğimiz günlerde gizlilik politikasını değiştiren ve gündeme bomba gibi düşen WhatsApp rakipleri karşısında kan kaybetmeye devam ediyor. Dün haberlerimizde Signal ve Telegram‘ın rekorlarından bahsetmiş, milyonlarca insanın bu uygulamalara geçiş yaptığını belirtmiştik. Bugünse yerli mesajlaşma uygulaması BiP WhatsApp karşısında kazandığı gücü Twitter hesabından paylaştı. Birkaç günde 6.4 milyon insan BiP‘e geçiş yaptı.

Turkcell bünyesinde yer alan ve Türk mühendisler tarafından oluşturulan BiP, kullanıcıların kişisel verilerini gerek üst kuruluş Facebook ile, gerekse 3. şahıs şirketlerle paylaşacağını açıklayan WhatsApp, 8 Şubat tarihine kadar yeni sözleşmeyi kabul etmediğiniz takdirde uygulamayı kullanamayacağınızı söylüyordu. Bu durumun Avrupa ülkelerini etkilememesi ve belirli ülkelerde geçerli olmasıysa kafalarda soru işareti bırakmış, tepkinin dozunu fazlasıyla arttırmıştı. Hali hazırda artan tepkilere karşılık WhatsApp’a soruşturma açan Rekabet Kurumu ise bu süreci şimdilik durdurmuştu; ancak kullanıcılar alternatif uygulamalara geçmeyi sürdürdü.

EriFFIrUYAEHJGK

6.4 milyon kişinin BiP’e geçmesine ek olarak yine Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla gündeme gelen şirket, WhatsApp’ın yaptığı veri ihlallerine karşılık BiP’in güvenli olduğunu vurguladı. Yapılan paylaşımda yer alan not kağıtlarında, WhatsApp’ın yeni politikasına göndermeler yer alırken, BiP’te hiçbirinin olmadığı söylendi.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu