Akıllı Telefonlar

Bir telefon şirketi daha piyasadan ayrılmaya karar verdi!

Akıllı telefon pazarından çıkan markaların mezarlığı başka bir firma ile yenilendi. Vietnamlı Vinsmart , mobil cihaz üretimini bırakmaya karar verdi. Görünüşe göre üretici, cep telefonu alanında başarılı olamayacağını itiraf etti.

Vinsmart bölümünü içeren Vingroup’un başkanı ve CEO’su; söz konusu akıllı telefon ve akıllı TV üretimi artık kullanıcılara yenilikler ve benzersiz bir değer getirmiyor. Şirket şimdi akıllı arabaların, evlerin ve şehirlerin yaratılmasına öncelik verecek. Geleceğin getirdiği budur ve Vingroup burada bir atılım yapmak istiyor.

Vinsmart, Haziran 2018’de Vsmart akıllı telefonlar üretmeye başladı ve üç yıldan kısa bir süre içinde 19 cihaz modelini pazara sundu ve resmi olarak satıldıkları ülke sayısı ABD’yi içeriyordu. İlginç bir şekilde, Vietnam’daki anavatanında şirketin payı% 10’u aştı ve sadece Samsung, Oppo ve Vivo’nun ardından en popüler dördüncü oldu.

vsmart

Vsmart, akıllı telefon pazarındaki zorlu rekabet gerçeklerine uzun süre dayanamayan bir başka üretici oldu. Şirket, premium segmente tırmanmadı ve ürünlerine olan talep, minimum satın alma bütçesine sahip kullanıcılar tarafından tutuldu. Görünüşe göre şirketin premuim akıllı telefonlar yaratacak gücü ve kaynakları yok.

Eray Bektaş

Teknoloji meraklısı, genç bir editör. Bayılana kadar yemek onun felsefesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu