Güncel Haberler

Bitcoin Yeni Bir Rekora Daha İmza Atmayı Başardı

Bitcoin fiyatı durmaksızın artmaya devam ediyor. Son olarak dün 53.000 dolarlık rakamları görürken şimdi ise bu, 55.000'e kadar çıkmayı başardı.

Son zamanlarda bir hayli gündem olan Bitcoin, Cuma gününden sonra yepyeni bir rekor daha kırdı. Dün sırasıyla; 53.000, 54.000 doları gören bu Kripto para, şimdi ise 55.000 dolar ile rekor tazeledi.

Bitcoin 55.000 doları geçti

Kripto paralar arasından en çok bilinen Bitcoin, bugün itibariyle 55.000 doları aşarak çılgın bir rekor kırdı. Bununla birlikte paranın piyasaya değeri de tarihte ilk kez 1 Trilyon dolara ulaşmış oldu. Bu tip dalgalanmalar; hisse senetleri ve altın gibi geleneksel varlıkların çok çok ötesinde gerçekleşiyor. Zira geriye kalan kriptolar vb. gibi varlıklarda böylesine dalgalanmalar görülmüyor.

bitcoin

2021 yılında 1 Trilyon Dolar Sınırının Aşılacağı Söyleniyor

Analistler Bitcoin’in değerinin bu yıl çok daha fazla artacağını söylüyor. Verilere göre bu para birimi 2021 yılında, 1 Trilyon doları sınırını da geçecektir. Tabii her sektörde olduğu gibi Kripto paralarda da Spekülatörler var. Örneğin kurumsal hazineler ve yatırımcılar, Bitcoin’in yükselişinin arkasında çeşitli faktörlerin olduğunu iddia ediyorlar.

bitcoin

Öte yandan Kripto parayı savunan kişilerde, bu kazanç doğası hakkında gereksiz iddialarda bulunan kişilerle münakaşa içerisine giriyorlar. Spekülatörler, Bitcoin’in enflasyon gibi risklere karşı korunan bir varlık olduğunu iddia ederken, Kripto savunucuları ise bunun para ve finans arasında bir savaş olduğunu öne çıkarıyor. Anlayacağınız kimse bu işin içinden çıkamıyor.

Özellikle Elon Musk’ın yatırım yapmasından sonra Kripto paraların piyasaya değeri bir hayli yükseldi. Tıpkı bugün 55.000 doları aştığı gibi. Bakalım bu durum daha ne kadar böyle sürecek. Dengeler değişecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu