Akıllı TelefonlarXiaomi

Black Shark 4 Google Play Console’da İddialı Özellikleriyle Görüldü

Xiaomi'nin özel olarak geliştirdiği yeni oyuncu telefonu Black Shark 4, temel özellikleriyle Google Play Console'da görüldü

Çinli Xiaomi tarafından 2018 yılında ilk etapta seri olarak oluşturulan, daha sonrasında ise marka haline getirilen; oyunculara yönelik güçlü ve farklı modelleri bünyesinde bulunduran Black Shark‘ın yeni canavarı yavaş yavaş netleşiyor. 2018 yılından beri aktif olarak faaliyet gösteren ve Nubia, Asus ve Lenovo gibi güçlü şirketler ile rekabet halinde olan şirket, 2020 yılında tanıttığı Black Shark 3 serisiyle oyuncuların ağzını sulandırmıştı. Bugün Google Play Console‘da görülen Black Shark 4 modelinin de daha öncekilerden geri kalan bir yönünün olmadığı, hatta donanımsal olarak çok daha güçlü olduğu su götürmez bir gerçek; ancak Play Console’da yer alan bazı bilgiler “Ciddi misiniz?” dedirtti.

xiaomi black shark 3 ve black shark 3 pro tanitildi iste fiyat ve ozellikler 1 1280x720 1

Google Play Console’da Kaiser (Almanca “imparator” anlamına gelmekte) kod adıyla birlikte görülen Black Shark 4, 8GB RAM ve Android 11 ile kutudan çıkacak Telefonun. 20:9 en boy oranı ve FHD+ çözünürlükte bir ekranla geleceği de Console’da yer alırken, yonga tarafı resmen “Ben hatalıyım!” diye bağırdı. Öyle ki yer alan bilgilere göre telefon 2017’nin amiralinden, Snapdragon 835‘den güç alıyor, Adreno 540 grafik birimini kullanıcılara sunuyor.

gsmarena 002 1 1

Black Shark 4 Hangi Yongadan Güç Alacak?

Black Shark 4’ün Play Console’da yazdığı gibi Snapdragon 835’den güç alması, sabah kalktığımızda ineklerin uçması kadar imkansız. Bu konuda herkesin hem fikir olduğundan kesinlikle eminiz. Bu alanda kasten veya fark edilmeden yanlışlık yapılırken, yeni oyuncu telefonunun olması gerektiği gibi Snapdragon 888‘den güç alacağını söylemek, ineklerin uçamayacağını söylemekten daha kolay. AnTuTu’da ortaya çıkan 800 bin puanlık skor da bu söylediklerimizi doğrular nitelikte. Bunların dışında 120W hızlı şarj destekli 4.500 mAh kapasiteli bir pil ile geleceği söylenen modelin 15 dakikada tam şarj olabileceği konuşuluyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu