Akıllı TelefonlarXiaomi

Black Shark 4 Meizu 17 Benzeri Bir Tasarımla Gelecek

5nm üretim sürecine sahip mobil yongaların pazara sunulması ile oyuncu telefonları üreten markalar çalışmalarına son hızda devam ediyor. Sektörde “Snapdragon 888 yongalı ilk oyuncu telefonu hangisi olacak?” rekabeti sürerken Asus ve Xiaomi imzalı Black Shark’ın ateşi körüklediğini söyleyebiliriz. Öyle ki bu iki şirketin tanıtılacak olan modeli sürekli sertifikalar alıp çeşitli iddiaların güdümünde yer alıyor. Bu da gündemde kalmalarına yetiyor. Bugün TENAA’da yer alan Black Shark 4 ise kamera kurulumuyla Meizu 17‘yi andırıyor.

Black Shark 4 Alışılagelmişin Dışında Olacak

Daha önceki modellerde gördüğümüz sıra dışı tasarımları bu seride göremeyeceğimizi TENAA verileri sayesinde söyleyebilirken, Black Shark 4 modelinin standart telefonlar ile aynı gözüktüğünü söyleyebiliriz. PRS-A0 model numarasına sahip olan telefon, büyük ihtimalle IPS LCD tabanlı bir ekranla kutudan çıkacak. Bu sebepten ötürü parmak izi sensörü yan tarafa konumlandırılacak.

 

Yonga tarafında çeşitli iddialar yer alırken, alışılagelmişin aksine standart modelde birazcık şaşırabiliriz. Öyle ki bugüne kadar hep “en güçlü” işlemcilerden güç alan oyuncu telefonları Black Shark’ın atılımı sebebiyle değişebilir. Ortaya çıkan yeni bilgiler Black Shark 4’ün Snapdragon 865+ ile Snapdragon 888 arasına konumlandırılan Snapdragon 870‘den güç alacağını gösteriyor. Son olarak telefon 65W hızlı şarj destekli 4.720 mAh pile ev sahipliği yapıyor ve FHD+ çözünürlükte bir ekranla birlikte geliyor. Bunun dışında herhangi bir bilgiye sahip olmadığımızı da söyleyelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu