Akıllı TelefonlarXiaomi

Black Shark 4 Resmen Geliyor! Oyuncu Telefonlarında Yeni Dönem Başlamak Üzere

Geçtiğimiz günlerde çeşitli sızıntıları ile haberlerini paylaştığımız Black Shark 4, şimdi de şirketin CEO’su tarafından yeniden gün yüzüne çıkarılıyor.


Snapdragon 888’li çoğu amiral gemisi ile tanışma fırsatı bulurken, diğer yandan da oyun tutkunlarının beklemekte olduğu canavarlar var. Zira bu telefonlarda adım adım varlıklarını hissettirmeye başladı. Gelen bilgilere göre yakın zamanda tanıtılması beklenen Black Shark 4, şu anda stoklara yerleşmeye başladı ve artık kullanıcılarına kavuşmaya çok daha yakın. Oyun telefonlarında yeni bir başlangıca tanıklık edeceğimiz bu telefon, üstün özellikleriyle piyasada epeyce ses getirecek.

Black Shark 4 İki Model Olarak Gelecek

Geçtiğimiz haftalarda Black Shark 4, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından resmi olarak onay almıştı. Hatta o zamanlar iki adet Black Shark model telefon olacağı da ortaya çıkmıştı. Bu bağlamda yeni Black Shark serisi iki model olarak gelecek ve farklı yonga setlerinden güç alacak.

Güncel bilgilere dayanarak konuşursak giriş seviyesi Black Shark 4, Snapdragon 870 yonga setinden güç alacak. Ancak Pro model ise çok daha iyi performans sunan Snapdragon 888 yonga setiyle güçlendirilecek.

Tüm bunlara ek olarak yeni Black Shark serisi; LPDRR5 RAM, UFS 3.1 bellek ve yüksek yenileme hızına sahip ekranları ile ön plana çıkacaklar. Tabii oyuncuların telefonu olarak adlandırılan bu cihazlar, oyun deneyiminde de kesinlikle yükselişe geçecektir.

Geçtiğimiz aylarda Black Shark CEO’su Luo Yuzhou, 2021 yılında Snapdragon 888 yonga setli bir telefon piyasaya süreceklerini açıklamıştı. O günden bu yana telefonları hakkında spoilerler veren Luo, yeni ürünlerinin performansa ek olarak oyun alanında da çığır açan teknolojilere sahip olacaklarını belirtti.

Bakalım oyuncu telefonlarının lideri olarak bilinen Black Shark, yeni serisinde de zirveyi koruyabilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu