Akıllı TelefonlarXiaomi

Bu Kez de Black Shark 4 Pro Google Play Console’u Ziyaret Etti

Geçtiğimiz günlerde KSR-A0 model numarası ve “Kaiser” kod adıyla birlikte Google Play Console‘da boy gösteren Black Shark 4’ün ardından PRS-A0 model numarasına ve “penrose” kod adına sahip olan Black Shark 4 Pro kardeşi gibi Google Play Console’da görüldü. Listede yer alan özelliklerin doğruluğu her zamanki gibi tartışmalı olurken, telefonların ekran çözünürlüğü tarafında hayal kırıklığı yaratabileceğini belirtelim.

Black Shark 4 Pro Verilerde Kardeşi Gibi Garip (!)

Google Play Console verilerine göre Android 11 ile kutudan çıkacak olan Black Shark 4 Pro, 12GB RAM ile birlikte geliyor. Buraya kadar herhangi bir gariplik bulunmazken, yonga tarafı Black Shark 4’de olduğu gibi “sallamasyon” (!). Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde yine Google Play Console’da yer alan telefon, yonga tarafında Snapdragon 835‘i kullanıcılara sunacaktı; ancak bu durumun gerçekleşme ihtimali tabi ki de %0.

gsmarena 001 1 1

Black Shark 4’ün aksine Snapdragon 835 ile değil, Snapdragon 865 ile görüntülenen Black Shark 4 Pro modeli de elbette bu yonga ile gelmeyecek. Her iki cihaz da şu an Qualcomm’un en güncel yongası olan Snapdragon 888‘den güç alacak.

Muhtemelen 6.67 inç büyüklüğünde bir ekranla birlikte gelecek olan seri, çözünürlük tarafında üzebilir. Bir önceki seri QHD+ çözünürlük sunarken, ortaya çıkan bilgiler bu seride FHD+ çözünürlükte ekranların yer alacağını gösteriyor. Bunun dışında 4.500 mAh pilin ve 120W hızlı şarjın da telefonlarda yer alması bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu