Akıllı TelefonlarXiaomi

Büyük İddia! Xiaomi Kamera Devi ile Anlaşmaya Çok Yakın!

Çinli Xiaomi kamera tarafında kendini geliştirmek istiyor. Şirket, herkesin iyi bildiği bir lens üreticisi ile anlaşmak istiyor!

ABD’nin kara listeye aldığı Huawei, her geçen gün başka bir firma ile yollarını ayırmak zorunda kalıyor. Birkaç yıldır ABD’li şirketler ile iş birliği yapamayan Çinli üretici, yavaş yavaş kendi ayakları üzerinde durmayı başardı. Üstelik kendi işletim sistemini Android’e rakip olarak piyasaya sürmeyi planlayan şirket, diğer Çinlileri de arkasına aldı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bugün ortaya çıkan bilgiler, şirketin sırtını yasladığı en büyük duvarı da yıktı. Huawei-Leica işbirliğinde sona gelindi.

huawei ve leice ortakligi sona eriyor yeni partner kim 1

Xiaomi Kamera Tarafında Leica ile Anlaşabilir

Alman fotoğraf makinesi ve lens üreticisi Leica ile zor günler geçiren Huawei’nin birkaç yıldır süregelen birlikteliği sonlanıyor. Bu durumdan ötürü kendine yeni bir ortak arayan Alman devinin ismi birkaç firma ile birlikte anılıyor. Bu firmaların başında Xiaomi gelirken, aylar önce satılan Honor ve Japon devi Sharp Leica’nın yeni ortağı olabilir.

Mi 11 Ultra modelini kamera tarafında neredeyse rakipsiz kılan Xiaomi, OnePlus’ın Hasselblad ve Vivo’nun Zeiss ile anlaştığı bir dönemde ortaksız ilerlemeyecektir. Leica’nın da son derece iddialı bir ortak olması, Çinli şirketi Alman dev ile yakınlaşmaya itebilir. Yani Xiaomi kamera tarafında rakiplerinin önüne geçebilir.

Tüm bunlar olurken geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgiler, yeni Sharp Aquos R6’nın Leica imzalı devasa bir sensörle geleceği yönündeydi. Ancak bu durum da 10 Mayıs‘ta tanıtılacağı açıklanan Aquos R6’nın ertelenmesi ile geçerliliğini yitirdi. En azından bir süre…

Yunus Çakır

Teknolojiyi hayatının merkezine alan liseli bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu