Akıllı TelefonlarMotorola

Moto G30 imiş… Aylardır Merak Edilen Telefon!

Bir zamanlar mobil sektöre hükmeden Motorola, Çinlilerin gazabına uğrasa da yıkılmıyor. Capri Plu… Ah, pardon! Moto G30 yakında geliyor!

Bir süredir çeşitli iddialar ile gündeme gelen ve kod adı sebebiyle “Capri Plus” olarak isimlendirilen Motorola imzalı telefonun gerçek ismi bugün ortaya çıkan NBTC sertifikası ile netleşti. Birçok kez gündeme gelen telefon, XT2129 model numarasıyla da isimlendirilirken, bugün ortaya çıkan bilgiler isim tarafında yapılan iddiaların da boşa çıkmasını sağladı. Motorola Moto G30, Tayland’ın resmi sertifika kurulu NBTC’de doğrulandı.

Ortaya çıkan sertifika telefonun teknik detaylarını bizlere sunmazken, daha öncesinde gerçekleştirilen Geekbench testi, cihaz hakkında birtakım öngörüler yapabilmemize olanak sağlıyor. Orta segment özellikler ile birlikte tanıtılması beklenen ve yıllar önce Çinlilere kaybettiği savaşı tekrar alevlendirmek isteyen şirket, Snapdragon 662‘li telefonun önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırlanıyor. Moto G30, uygun fiyatlı olması halinde şirkete başarı sağlayabilecek gibi gözüküyor.

motorola moto g30 190121

Öyle ki daha öncesinde OPPO A73, Redmi Note 9 4G, Nokia 5.4 ve birçok Motorola cihazında da yer alan Snapdragon 662‘den güç alacak olan Moto G30, 4GB RAM ile birlikte gelecek. Kutudan Android 11 ile birlikte çıkması beklenen model, 90Hz tarama hızına sahip HD+ çözünürlükte bir ekran, 128GB depolama ve 64MP +13MP + 2MP çözünürlükte üçlü kamera ile de segment gerekliliklerini karşılayacak. Lansman tarihi henüz bilinmezken, ekran tarafında FHD+ çözünürlüğün daha makul olacağını söylemeden geçemiyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu