AppleiPhone

Cebinde iPhone X Patlayan Adam Apple’a Dava Açtı

Avustralya'nın Mealbourne kentinde yaşayan bir vatandaş, cebinde iPhone X model telefonun patlamasının ardından Apple'a dava açtı.

Akıllı telefonlara her ne kadar binlerce lira ödesek de kusursuz olacak diye bir şey yok. Bu tip ürünler teknolojik aletler olduğu için yazılımından tutun, donanımlarına kadar pek çok ani sorunlar ile karşılaşabilir. İşte bu da cihazı patlayacak duruma kadar getirebilir. Tıpkı bugün iPhone X‘in patladığı gibi…

iPhone X Patladı

Yabancı basında çıkan haberlere göre Avustralya’daki bir vatandaş, iPhone X model telefonunun patlaması üzerine Apple’a dava açtı. İkinci derece yanık yüzünden hastaneye giden bu kişi, olayın oturur haldeyken bir anda geliştiğine değindi.

iPhone X

Masanın başında oturduğunu ifade eden Robert adındaki bu kişi, aniden cebinde tıslamaya benzer bir ses olduğunu ve bacağının bir anda şiddetli olarak ağrıdığını söyledi. Daha sonra telefonu çıkardığında ise ekranın yandığını fark etti. İşte olayı bir de Robert’ın ağzından dinleyelim. Malum asıl yaralımız o…

Masamın başında normal bir şekilde oturuyordum. Kullanmış olduğum iPhone X telefonumda cebimdeydi. Bir süre sonra tıslama sesine benzer bir şey duydum. Daha da kötüsü bu sesten sonra bacağımda da şiddetli bir ağrı oluştu.

Bu ağrı o kadar şiddetlendi ki aniden aya kalktım ve telefonu hemen cebimden çıkarttım. Çıkarttıktan sonra da ekranın siyah bir duman çıkardığını ve yandığını farkettim.

iPhone X

Bu kötü olayı her bir detayına kadar anlatan Robert, vücudunda kalıcı olabilecek yaralar olacağını düşünerek hastaneye gitti. Oradan ise ikinci derece yanık olduğunu gösteren bir rapor aldı. Tabii bu duruma gelen Robert, raporu aldıktan sonra doğrudan hukuk bürosunun yolunu tuttu. Melborn’de yaşayan bu kişi, Apple’a dava açarak hakkını aramaya koyuldu.

Apple yetkileri de yanıtsız kalmadı. Bu durumu öğrenen temsilciler, müşteri güvenliği konularına özen gösterdiklerini ve bu davayla yakından ilgileneceklerini belirtti.

Bakalım sonuç ne çıkacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu