Akıllı TelefonlarZTE

Ekran Altı Kameralı ZTE Axon 30 Serisi Onaylandı

Daha önce dünyada bir ilke imza atan Axon serisine yeni bir üye daha geliyor. İşte ekran altı amiral gemisi ZTE Axon 30 hakkında detaylar;

Kıyasıya rekabetin olduğu 2020 yılında Çinli üretici ZTE, diğer rakiplerinin hepsini kenara oturtmayı başaran bir ilke imza attı. Dünyanın ilk ekran altı kamera teknolojili telefonunu tanıtan şirket, geçtiğimiz yılın Eylül ayında Axon 20 5G modeli ile tüm dünyayı ayağa kaldırdı. Henüz daha diğer üreticiler bu teknolojiyi seri üretime geçirememişken, dev üretici şimdi ise asıl sürprizini yapmaya hazırlanıyor. ZTE Axon 30 serisi, yeni nesil ekran altı kamera ve Snapdragon 888 yonga setiyle ortalığı birbirine katmaya  geliyor.

ZTE Axon 30 Serisi Onaylandı

İkinci nesil ekran altı kamera teknolojisi ile donatılacak olan ZTE Axon 30 serisi, bu yıl piyasaya sürülen amiral gemileriyle rekabete katılacak. Bugün kaynaklar tarafından ortaya çıkan bilgilere göre ZTE’nin merakla beklenen Axon 30 serisi, 55W hızlı şarjı ile birlikte resmen onaylandı.

Çin’de resmi olarak ilk onayını alan Axon 30 serisi, kaynakların iddialarına göre ikinci çeyrekte piyasaya sürülecek. Dahası, Snapdragon 888 yonga setiyle birlikte tekrardan bir ilke imza atmayı başaracak. Çünkü şu anda piyasada bu teknolojiye sahip ZTE’den başka bir marka bulunmuyor. Bu yüzden de amiral gemisi kategorisinde de bu başlangıcı yine ZTE üstlenecek.

ZTE Axon 30 Gerçek Görüntüsü
                                        ZTE Axon 30 Gerçek Görüntüsü

ZTE Axon 20 DxOMark Testlerini Geçememişti

Şirketin ilk ekran altı kameralı telefonu olan Axon 20 5G, yeni nesil selfie kamerasıyla ne yazık ki DxOMark testlerini geçememişti. Zira yapılan testlerde 26 puan alan bu telefon, her alanda standartların altında kalmıştı. Ancak ZTE, proaktif görüntüleme efektleri sorununu yeni nesil modelinde çözmeyi hedefliyor. Eğer bu sorunun üstesinden gelinirse eğer, hiç şüphe yok ki yeni ZTE Axon 30’larda selfie kamerasıyla yeni bir reforma öncülük edecektir.

ZTE Axon 30

İkinci nesil ekran altı kamera teknolojisi ile üretilen Axon 30 serisinde, ekran bütünlüğünü ve proaktif kullanabilirlik hesaba katılarak görüntü kalitesi önemli ölçüde iyileştirilecek. Aynı zamanda bu telefon, amiral gemisi kategorisinde yer alacak ve daha geniş bir kitleyi kendi üzerine çekecektir.

2021’deki En Güçlü Kamera

ZTE Başkanı Ni Fei, yeni modelleriyle ilgili geçtiğimiz haftalarda çok iddialı konuşmuştu. Fei’nin açıklamalarına göre bir sonraki Axon 30 serisi, üst düzey kamera sensörleri ile donatılacak. Dahası bu telefonların arasından Axon 30 Pro, Ni Fei’nin iddialarına göre 2021’deki en güçlü kameraya sahip telefon olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu