Apple

Çentiksiz iPhone İşte Böyle Görünecek!

Apple'ın çentiksiz iPhone modellerinin nasıl olacağını hiç merak ettiniz mi? İşte bu konsept görsel her şeyi açıklığıyla gösteriyor.

Günümüzde akıllı telefonların çoğu, ne yazık ki çentik ve delikli ekran tasarımlarla geliyor. Ancak üreticiler bu tip kaba görünümleri ortadan kaldırmak için çok fazla çalışıyorlar. Örneğin ZTE dünyanın ilk ekran altı telefonlarıyla bir ilke imza attı. Çinli üretici çentik ve delikli ekran tasarımını akıllı telefonlardan kaldırırken, diğer şirketlerde buna benzer çözümler üzerine planlamalar yapıyor. Peki daha önce hiç çentiksiz iPhone hayal ettiniz mi? İşte bugün ortaya çıkan konsept görüntüler, ‘keşke bu iPhone benim olsa” diyeceğiniz çentiksiz iPhone modelini gösteriyor.

iOS 14.5.1 Hız Problemi İşte Bu Şekilde Çözülüyor!

Çentiksiz iPhone Apple’ın dönüm noktası olacaktır

Yabancı kaynaklar, ünlü bir tasarımcı tarafından oluşturulan çentiksiz iPhone’a ait yeni görseller ortaya çıkardılar. Apple’ın ekran-gövde tarafında değişiklikler yapacağını tahmin eden bu tasarımcı, aynı zamanda iPhone’ların çentik olmadan nasıl görüneceğine dair de fikirler sunuyor.

Centiksiz iPhone kullanicilarin tam hayalindeki bir tasarima sahip.
Çentiksiz iPhone, kullanıcıların tam hayalindeki bir tasarıma sahip.

Antonio De Rosa tarafından ortaya atılan konsept, eski iPhone’dan çok daha farklı olan bir tasarımı gösteriyor. Ayrıca gelecekteki iPhone’ların M1 çipine sahip olacağını da iddia ediyor.

Bu konseptin “iç güzelliği” kesinlikle M1 çipi ile desteklenmesi olabilir. Ancak bir o kadar dış görüştü de etkileyici bir tasarım olacağı kesin.

Ortaya çıkan konsept tasarıma baktığınızda çentik ve delikli ekran tasarımının tamamen gözlerden kaybolduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca sağ üst taraftaki çıkıntı da cihazın dikkat çeken farklı bir yanı. Bu çıkıntı ekran-gövde oranını ciddi anlamda arttırırken, muhtemelen selfie kamerasın ve gerekli sensörleri de içerisinde barındırıyordur diye düşünüyoruz.

Ancak simetri hastası kişiler bu tasarımı çok beğenmeyebilir. Zira farklı şekillere bürünen iPhone, bu tip kişilere pek fazla hitap etmez. Tabii şu an bunlar konsept görüntüleri ve Apple’ın böyle bir telefon piyasaya süreceği de olası bir ihtimal.

Peki sizler bu iPhone hakkında ne düşünüyorsunuz? Çentiğin yerine bu çıkıntının olması avantaj sağlar mı, yorumlarda belirtiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bakalım teknoloji bizi daha nelere götürecek. Ölmeden önce daha ne kadar uçlarda oluşan teknoloji ürünlerini göreceğiz ve hatta bazılarını kullanacağız. Makale için teşekkürler Okan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu