SamsungTeknoloji Haberleri

CES 2021 Etkinliğinde Samsung Rüzgarı; Eski Telefonlar Artık

Samsung, eski telefonlara hayat verecek yeni bir çözümünü duyurdu. CES 2021’de yayınlanan fragmana göre, artık eski akıllı telefonlarınız daha yararlı hale getirilecek.

Normal şartlarda bir kullanıcı, ortalama 2 ya da 3 yılda elindeki telefonu değiştirmeyi tercih eder. Bilindiği üzere güncelleme desteği kesilen bir akıllı telefon, artık stabil ve güvenli olarak çalışmaz. Aynı zamanda pil, artık günlük ihtiyaçları karşılaşamaz ve istediğiniz performansı da eskisi kadar alamazsınız. İşte bu tip nedenlerden dolayı da telefonumuzun artık değiştirilme ya da köşeye atılma vakti gelmiştir. Ancak bu durum sizi üzmesin;

Samsung eski telefonları yararlı hale getirecek

Birkaç gündür CES 2021 konferansını online olarak gerçekleştiren üreticiler, yeni ürünleri ve teknolojileri duyurmaya devam ediyor. Teknoloji şirketleri bu etkinlikte, hem ilginç telefonlarının ilk gösterimlerini yapıyor, hem de farklı kategorilerde geliştirdiği diğer yenilikleri ile hünerlerini sergiliyorlar. Bu etkinlikte dikkatimizi çeken en yararlı projerlerden biri ise, hiç şüphesiz Samsung’un yazılım olarak duyurduğu yenilik diyebiliriz. Zira Koreli üretici bu projesinde, ”çöp olarak” gördüğünüz telefonlara yeniden can vermeyi planlıyor.

Yukarıda da gördüğünüz gibi Samsung’un bu projesi, eski telefonlarımızın daha kullanılabilir hale gelmesini sağlayacak. Şirketin duyurmuş olduğu bu proje ile, eski cihazlarınızı akıllı ev aletlerini yöneten bir araca dönüştürebileceksiniz. Konuya biraz daha açıklık getirecek olursak, Samsung’un geliştirmiş olduğu özel yazılım, örneğin gece uyanan bir bebeğin sesini ebeveyne iletme gibi bir özelliğe sahip olabilecek. Öte yandan evcil hayvanlarınızın, siz evde yokken ışığını açabilecek bir kumanda olarak da görev yapabilecek. Daha basit bir örnek verecek olursak, televizyon ya da klima kumandası olarak da kullanabileceksiniz.

Genel olarak baktığımız zaman Samsung’un bu özel yazılımı oldukça kullanışlı olacak. Yukarıda saydığımız örnekleri yapmayan yoktur. Bunun gibi daha birçok şeyinde olduğunu düşünürsek, Samsung’un bu projesinin çok kullanışlı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bakalım dev üretici yeni projesini ne zaman resmi olarak sunacak? Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu