Akıllı TelefonlarXiaomi

Çift Ekranlı Xiaomi Mi 11 Ultra Bir Özelliğiyle Daha Onaylandı

Birkaç aydır sızıntılarıyla hararetli bir tartışma yaratan Xiaomi Mi 11 Ultra, yeni bir özelliğiyle daha onaylandı.

Xiaomi, Mi 11 amiral gemisinden sonra vitesi arttırdı ve yeni telefonları için kolları sıvadı. Kısa süre önce Redmi K40 serisiyle karşımıza çıkan Çinli üretici, daha sonra ise Redmi Note 10 serisini tanıttı. Ancak sizlerde biliyorsunuz ki asıl beklenen telefonlar bunlar değil. Zira sırada Xiaomi Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro modelleri var. İşte şimdi bunların arasından Mi 11 Ultra’dan yeni bir haber daha var.

Xiaomi Mi 11 Ultra 3C Sertifikasını Aldı

Bir süredir haberlerimize konu alan Xiaomi Mi 11 Ultra, bugün Çin’de hızlı şarjını ortaya koyan 3C sertifikasını aldı. MDY-12-EF model numaralı adaptörü ile onaylanan bu telefon, kablolu ve kablosuz olmak üzere 67W hızlı şarj ile desteklenecek.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Mi 11 Ultra, serinin en iyi modeli olacak ve muhteşem bir tasarım ile gelecek. Ortalama 1 inçlik sensör ile destekleneceği söylenen bu telefon, arka tarafta devasa bir kamera modüle sahip olacak. Daha da ilginci burada, bir de selfie çekmek için küçük bir pencere bulunacak. Kaynaklar bunu özel fotoğraf modu olarak da adlandırıyor.

Sızdırılan Özellikler

Daha önce Mi 11 Ultra modelinin bazı fotoğrafını açığa çıkaran Çinli bir kişi, cihazın siyah ve beyaz renkte olacağına, bunun yanı sıra Mi 10 Ultra ile uyumlu 120x zoom ile geleceğini ve 67W kablosuz şarjı destekleneceğine dikkat çekmişti. Öte yandan aynı kişi, Mi 11 Ultra’nın arka kamera yapılandırmasını da yine duyurmuştu. Bu bağlamda Xiaomi’nin en iyi modeli olması beklenen Mi 11 Ultra; 50 megapiksel ana, 48 megapiksel geniş açı ve 48 megapikselde yardımcı bir sensöre ile donatılacak. Aynı zamanda kutudan da MIUI 12.5 arayüzü ile çıkacak.

Xiaomi Mi 11 UltraYukarıda da göreceğiniz üzere Mi 11 Ultra’nın sızdırılan bu resmi, 120x zoom’lu bir kamera ile geleceğini en açık şekilde gösteriyor. Aynı zamanda ikincil ekran da gözlerimizden kaçmıyor. Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi Mi 11 Ultra, arka kameranın yanında küçük bir ekrana ev sahipliği yapacak. Bu ekran, arka kamerayı selfie kamerası olarak kullanmanıza izin verecek. Böylece daha kaliteli öz çekimlerde yapabileceksiniz.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Son olarak Xiaomi Mi 11 Ultra; WQHD+ çözünürlüğe sahip 6.8 inçlik ve dört tarafı kavisli OLED bir ekran ile gelecek. 120Hz uyarlanabilir yenileme hızını da destekleyecek olan bu ekran, sol üst köşesinde 20 megapiksellik bir selfie kamerasına da ev sahipliği yapacak. Aynı zamanda IP68 gibi suya ve toza karşı dayanıklılık gösteren önemli bir sertifikası daha olacak.

Bakalım Çinli üretici, yeni amiral gemisiyle piyasaya damga vurabilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu