Güncel HaberlerAkıllı Telefonlar

Clubhouse CEO’sundan Verilen Sızdırılmasıyla İlgili Açıklama

Dün bazı kaynaklar Clubhouse kullanıcılarının pek çok verilerinin sızdırıldığını iddia etti. Ancak Clubhouse CEO'sundan açıklama gecikmedi.

Clubhouse son günlerde verilerin  sızdırılmasıyla ilgili gündemi epey meşgul etti. Raporlara göre bazı kullanıcıların; kimlikleri, adları, kullanıcı isimleri, Twitter ve Instagram takipçi sayıları gibi bazı bilgilerin Hacker’lar tarafından ele geçirildiği söyleniyordu.

Ancak yukarıdaki bilgiler dışında kredi kartı gibi önemli verilerin sızdırılmadığı da, kaynaklar tarafından yine belirtildi. Şimdi ise bu iddialara Clubhouse CEO’sundan yanıt gecikmiyor.

Clubhouse CEO’su Pal Davison İddiaları Yalanladı

Kullanıcı verilerinin sızdırılmasıyla ilgili bir soruya yanıt veren Clubhouse CEO’su Pal Davison; bu bilgilerin yanlış ve sadece tıklama tuzağından ibaret olduğunu bildirdi. Ayrıca hiçbir kullanıcının verisinin çalınmadığı ve herhangi bir saldırı da olmadığını ifade etti.

Pal Davison ayrıca, sızdırıldığı iddia edilen verilerin uygulamadaki herkes tarafından zaten görebilen bilgiler olduğunu dile getirdi. Yani bu bilgiler açık profillere dayandığı için görülmesini gayet normal karşıladı. Ancak kullanıcı verilerinin çalınmasını kesin olarak yalanladı.

Linkedlin Verilerinin Çalındığı da İddia Edildi

Son zamanlarda pek çok platform, verilerin çalınmasıyla sıkça gündeme geldi. Clubhouse’un yanı sıra Linkedlin’in de verilerinin çalındığı iddia edildi. Ancak kısa süre sonra Microsoft’a ait olan bu şirket, ortaya atılan iddiaları yalanladı ve hiçbir kullanıcı verilerinin çalınmadığını resmi olarak duyurdu.

Tüm bu haberler Facebook’un 500 milyon kullanıcı verilerinin çalınmasından sonra ortaya çıktı. Facebook’da çalınan verilerin; telefon numaraları, doğum tarihleri, e-posta adresleri olduğu iddia edildi. Daha sonra ise yukarıdaki diğer platform aynı iftirayla suçlandı.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu