Güncel HaberlerAkıllı Telefonlar

Cumhurbaşkanı Açıkladı! Kısmi Kısıtlama Geldi

Yeni önlemler kapsamında ekran karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kapsamında alınan önlemleri açıkladı. İşte detaylar;

Ülkemizdeki son durumlara karşı alınan önlemler açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüs kapsamında Ramazan ayı boyunca uygulanacak kısıtlamaları duyurdu.

Buna göre Ramazan ayı boyunca beklenen tam kapanma gerçekleşmeyecek. Ancak iki haftalık süreçte 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşların toplu taşıma araçlarını kullanması tekrardan yasaklandı.

Cumhurbaşkanı Yeni Önlemleri Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan önlemler doğrultusunda Ramazan ayı boyunca kısmi kapanma olacağını açıkladı. Yeni önlemler kapsamında; kafeler, lokantalar vb. gibi işletmeler, yeniden gel-al servislerine geçecek. Ancak Ramazan ayı sonunda vakaların durumuna göre bu işletmelerin tekrar açılıp açılmayacağına karar verilecek.

Bunun yanı sıra şehirler arası yolculuğa da kısıtlama getirildi. Alınan önlemler doğrultusunda vatandaşlar, zorunlu olmadıkça şehirler arası yolculuk yapamayacaklar. Ancak izin belgeleriyle yolculuk yapılmasına müsade edilecek.

Bir başka konu ise hafta içi getirilen yasak. Erdoğan’ın açıklamalarına göre hafta için 09.00-05.00 arası olan yasak, yeni alınan önlem doğrultusunda 19.00 ile 05.00 arasına alındı. Şimdilik alınan tüm önlemler bu kadar.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu