Oyun

Cyberpunk 2077 İçin 1.5 MB Boyutunda Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Son zamanların en popüler oyunlarından olan Cyberpunk 2077, yalnızca 1.5 MB boyutunda olan yama güncellemesi aldı.

Oyun pazarını kasıp kavuran Cyberpunk 2077, kısa süre içerisinde harika bir yükselişe imza attı. Gerek ülkemizde, gerekse dünya genelinde oldukça popülerleşen bu oyun, her geçen gün daha da büyüyor. Ancak Cyberpunk, piyasaya sürüldüğünden bu yana can sıkıcı bazı hatalar ile pek çok kez gündeme gelmişti. Fakat CD Projekt, geçtiğimiz ay yayınladığı büyük güncelleme ile, tonlarca sorunu gidermeyi başardı. Şimdi ise yeni bir  güncelleme daha çıktı.

Cyberpunk 2077 yeni güncelleme aldı

Cyberpunk, bugün yeni bir güncelleme daha aldı. Ocak ayından sonra yayınlanan bu güncelleme, yalnızca 1.5 MB boyutunda ve önemli bir güvenlik açığını kapatıyor. Yani şirket ek bir yenilik ya da fonksiyon eklemiyor.

Peki tespit edilen bu güvenlik açığı nedir?

CD Projekt kısa bir süre önce ”Cyberpunk 2077’nin”, mod değiştirme aşamasında oyun içeriğindeki özel dosyaların kullanıldığını keşfetti. Bunu riskli bir güvenlik sorunu olarak tespit eden şirket, uzaktan kod yürütme riskiyle karşı karşıya kaldığını düşündü ve hemen kolları sıvadı.

Cyberpunk 2077

Yeni bir güvenlik yaması sunan CD Projekt, ASLR olmayan dll dosyalarını ortadan kaldırdı. Aynı zamanda önbellek üzerine yazma sorunun da giderdi. Sizlerde oyununuzun güvenliği için, bilgisayarlar ve diğer konsollar için sunulan bu güncellemeyi hemen yükleyin.

Yeni güncellemenin sürümü, 1.12 yapı numarasını taşıyor ve 1.5 MB boyutunda geliyor. Steam’e giderek güvenliğiniz için yayınlanan bu güncellemeyi bir an önce yükleyin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu