Akıllı TelefonlarSamsung

Dönen Kameralı Galaxy A82 5G Geekbench Testlerinde

A80 modelinin halefi olarak karşımıza çıkması beklenen Galaxy A82 5G, Geekbench testlerinde temel özellikleriyle görüldü.

Samsung’un popüler ”A” serisi telefonları için çalışmaları devam ediyor. Bir süre önce Galaxy A32 modeli ile karşımıza çıkan Koreli üretici, şimdi ise daha üst model olan Galaxy A82 5G ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hem de dönen kamera tasarımı ve eski amiral gemisi yonga setiyle…

Galaxy A82 5G Yolda

Geçtiğimiz aydan beri sızıntılarıyla haberlerimize konu olan Galaxy A82 5G, piyasada halihazırda bulunan Galaxy A80’in halefi olarak gelecek. Bu serinin garip bir kamera tasarımına sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Hatırlarsınız A80’de dönen kameralı bir modüle yer veriliyordu. Bu, özellikle selfie kamerasında da kullanıcıya kolaylık sağlıyordu. Şimdi ise aynı kamera tasarımını Galaxy A82 5G modeli de devralacak. Ancak yine bir başarısızlık öyküsü olup olmayacağını da bilemiyoruz.

Samsung, açık konuşmak gerekirse A80 ile çok büyük bir başarı yakalayamadı. Dönen kameralı tasarıma sahip olan bu telefon, diğer A serileri kadar popüler olamadı. İşte bu yüzden şirket, hataları ve eksiklerinden ders çıkararak, A82 5G modelini en iyi şekilde piyasaya sürecektir. Belki 2021 yılı o zaman A82 5G’nin yılı da olabilir.

Teknik Özellikler

Samsung’un orta-üst segment konumda olması beklenen A82 5G, bugün Geekbench performans testlerinde görüldü. Burada SM-A826S model numarasını taşıyan A82 5G, özellikle yonga setiyle çok dikkat çekiyor. Zira cihaza güç verecek olan bu yonga seti, 2019’un ortalarında piyasaya sürülen Snapdragon 855’dir.

Öte yandan Geekbench listesi, A82 5G’nin kutudan Android 11 tabanlı One UI 3.1 ile çıkacağını da gösteriyor. Tabii bununla birlikte RAM kapasitesi de yine aynı listede yer alıyor. Bu bağlamda A82 5G’de, 6GB’lık bir RAM bulunacak. Ancak bu, sunum sonrasında diğer yapılandırmalarıyla da açıklanacaktır diye düşünüyoruz. Belki 8GB’lık bir versiyon da olabilir. Tamamen şirketin tercihine kalmış bir şey.

Galaxy A82 5G

Şimdilik Galaxy A82 5G hakkında bilinenler bu kadar. Dönen kameralı bir tasarım ile gelmesi beklenen bu telefon, birinci çeyreğin sonu ya da ikinci çeyreğin başlarında piyasaya sürülebilir.

Bakalım Samsung, A80’de yaşadığı şansızlığı bu telefonun da kırabilecek mi? Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu