Teknoloji HaberleriAkıllı Telefonlar

Dünya Genelinde İnternet Sorunu Yaşanıyor!

Son dakika gelen bir habere göre dünyanın çoğu yerinde internet sorunu yaşanıyor. Şu anda hatanın kaynağı araştırılıyor.

Birkaç saattir yaşanan internet sorunu dünyada milyonlarca kişiyi harekete geçirdi. Rapora göre; Reddit, Twitch, bazı Twitter hizmetleri, bununla beraer The  Verge, Vogue, CNN ve diğer popüler sitelere de bir süredir erişim sorunu yaşanıyor.

Görünüşe göre bu sorun ABD’nin bulut bilişim hizmetleri sağlayıcısı olan Fastly‘deki bir hizmet kesintisinden kaynaklanıyor. Şirket kısa süre önce sorunları bildirdi ve yukarıdaki web siteleri de bundan kaynaklı olarak erişim problemi yaşadı.

İnternet sorunu

İnternet sorunu popüler sitelere erişimi kısıtladı

Bu gibi kesintilerle daha önce pek fazla karşılaşmadık. Ancak yaşanan geçmiş olaylarda da bu sorun birkaç dakikada çözülüyordu. Fakat bugün ki kesinti yarım saate yakın sürdü ve kullanıcılar madur oldular.

Güncelleme: Fastly yeniden çevrimiçi olmaya başladı

Fastly, sorunu belirlediklerini ve şu anda bir düzeltme uyguladıklarını açıkladı. Her ne kadar bazı kişiler erişim sorunu yaşasa da, bazıları yavaş yavaş da olsa tekrardan erişim geldiğini belirttiler.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu